Állami cégek tartanak állásbörzét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Állásbörzét, karrierexpót tartanak az állami cégek szerdán délelőtt 11 óra és délután 18 óra között a fővárosban, a Magyar Vasúttörténeti Parkban, ahol 26 állami vállalat mutatkozik be, és 2200 betölthető állásra várják a jelentkezőket – közölték a szervezők.


Az eseményt a Stratégiai és Közszolgáltató Társaságok Országos Szövetsége (STRATOSZ) a MÁV Zrt.-vel közösen rendezi meg, Budapest Főváros Kormányhivatala támogatásával.

A karrierexpó az állami szférában tapasztalható munkaerőhiány csökkentését szolgálja.

A kiállító vállalatok többek között középfokú OKJ-s és szakképesítéssel rendelkező munkatársat keresnek, illetve szakmunkás és technikusi végzettséggel, valamint érettségivel rendelkezőknek, friss diplomás mérnököknek, valamint gazdasági és HR-szakértőknek kínálnak állásokat.

[htmlbox mt_kommentar]

 

A kiállítók közül példaként említették a Belügyminisztériumot, az Országos Rendőr-főkapitányságot, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságot, a Magyar Honvédséget, a Fővárosi Vízművek Zrt.-t, a HungaroControl Zrt.-t, a Magyar Postát, a Szerencsejáték Zrt.-t, és a VOLÁNBUSZ Zrt.-t.

Az állásbörze egyik legnagyobb kínálatával a MÁV Zrt. jelentkezik, amely több száz álláshellyel várja a jelentkezőket, a többi között váltókezelői, pénztárosi, tolatásvezetői, jegyvizsgálói, járműszerelői, biztosítóberendezési és távközlési műszerészi, felsővezeték-szerelői, illetve forgalmi szolgálattevői és mérnöki munkakörbe.

A közlemény szerint a MÁV-START és a GYSEV 50 százalékos alkalmi menettérti kedvezményt biztosít azoknak, akik vonattal indulnak az állami karrierexpóra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

4,3 százalékos a munkanélküliség

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 36 ezerrel, 4 millió 749 ezer főre nőtt. A munkanélküliek száma 212 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. június 28.

A jogaikkal nem pusztán élő, hanem visszaélő munkavállalók helyzete

A munkajog egyik alapvető célja, hogy a munkáltatóhoz képest alapvetően sérülékenyebb helyzetben lévő munkavállalók számára megfelelő védelmet biztosítson. A munkajogi garanciák erdejében azonban könnyű letérni a kitaposott ösvényről, így időnként előfordul, hogy a munkavállaló jogait nem rendeltetésüknek megfelelően, azon túlterjeszkedve, visszaélésszerűen gyakorolja.

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.