Annyira magától értetődő, hogy a döntés-előkészítésben sokszor nem is gondolunk rá – jogszabálykövetés a HR szoftverben (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Alapvető elvárás a törvénykövető bérprogram, de…

A bérügyvitel és a kapcsolódó vállalati folyamatok esetében közismerten változó a jogi környezet.  Különösen igaz ez a 2020. március elejétől napjainkig terjedő időszakra, amikor a pandémiás helyzet miatt napról napra jönnek ki a jogszabályváltozások, a vállalatok bérügyviteli és kapcsolódó folyamatait kiszolgáló szoftverben folyamatos fejlesztési feladatok merültek fel.

A PIRAMIS bérprogram és kapcsolódó HR szoftverei esetében idén március, április hónapokra az idei év törvénykövetési fejlesztéseinek 40%-a koncentrálódott, ebben az időszakban valósult meg.

Az L-SOFT értékesítői gyakran szembesülnek az ajánlatkérőkkel történő egyeztetés során, hogy tulajdonképpen azért készülnek szoftverváltásra, mert nem kapták meg időben, vagy sajnos nem ritkán egyáltalán nem jutottak hozzá a törvényi változásokat tartalmazó szoftverfrissítésekhez.

Le kell szögeznünk, hogy a vállalati adminisztrációs folyamatok közül a bérügyvitel területét érinti a legnagyobb arányú törvényi változás.

Ez óriási terhet jelent a szoftverfejlesztési oldalon. Folyamatos törvényfigyelési, értelmezési feladatot ad, nem beszélve a kapcsolódó elképesztő méretű szoftvertervezői, fejlesztői, tesztelői munkaóráról.

Az L-SOFT support támogatás keretében – többek között – vállalja a hatályos jogszabályi változások átvezetését a PIRAMIS™ humán szakértői rendszerében, melyre szerződéses kötelezettséget vállal.

Az a bérprogram, amelyben nem vezeti át a szolgáltató a törvényi változásokat, nem lesz aktuális, így nem képes a vállalat sem megfelelni a bérügyvitelét befolyásoló törvényi elvárásoknak. Előfordulhat, hogy hibásak lesznek a bérszámfejtések, a munkáltatói adatszolgáltatások!

Az L-SOFT átláthatóvá teszi, és már az ajánlatkérő döntéselőkészítése során rejtett költségek nélkül működteti a teljes ajánlatadási, szerződéskötési folyamatot, nyomon követhetően, tiszta helyzetet teremtve mindkét fél számára. Ezekben a folyamatokban egyértelműen megfogalmazzuk a törvénykövetésre vonatkozó kötelezettségeinket. Mindezt miért? Mert a másik oldalon mi is ezt várnánk el!

A több, mint 25 éve követett stratégia sikeresnek bizonyult, referenciaértékű ügyfeleink listáján (kattintson ide a referencialistáért)  található olyan vállalat is, amely már 1999-ben mellettünk döntött. Úgy gondoljuk, hogy 20 éve tartó együttműködés nem valósulhat meg olyan alapvető kritériumok megtartása nélkül, mint a törvénykövető fejlesztések szállítása.

Ez fontos! Keresse az L-SOFT-ot a portálján további információért, ajánlatkérésért!

Tomkó Gyöngyvér

marketing menedzser

L-SOFT Zrt.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.