Az új munkásosztályról vitázik a Bildeberg-csoport


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Bilderberg-csoport nem nyilvános találkozóján a formálódó új osztályról, a prekariátusról is vitatkoznak.

 


Kína, Közel-Kelet, az Európai Unióba irányuló migráció s más témák mellett a prekariátusról (a létbizonytalanságban élő munkavállalókról) is vitázik a Bildeberg –csoport – derül ki a szervező közleményéből

Mint ismert, az  informális találkozón a világ igen befolyásos emberei – politikusok, világcégek vezérigazgatói – beszélgetnek a nyilvánosság kizárásával.  A résztvevők listája elérhető itt.

Az eddig jobbára inkább tudományos körökben vitatott témát a közzétett napirendben a Quartz szúrta ki.

A lap cikkében emlékeztet arra, hogy a prekariátus fogalmát Guy Standing közgazdász tette közismertté (már amennyire, persze), aki az ideiglenes munkákból élő, egyre növekvő munkavállalók csoportjáról írt, akik a populista, nacionalista politikának szolgálhatnak mind nagyobb bázisául szerte a világban.

A prekariátus fogalmát néhány éve a Fordulat című folyóirat járta körbe (online letölthető). A lapban Ferge Zsuzsa is nyilatkozik, kifejezve kétségeit, hogy létezik-e egyáltalán prekariátus, ugyanakkor azt is elismerve, hogy Guy Standing meggyőzően fejtegeti könyvében, milyen okok vezetnek a kialakulásához.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.