Érezhetően nőnek a reálbérek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén 2,3, jövőre 0,7 százalékkal nőhetnek a reálbérek – írja az Index a Hay Group felmérése alapján.


Magyar cégek körében végzett felmérést a Hay Group; arról kérdezte őket, mekkora fizetésemelést adnak idén és jövőre dolgozóiknak.

A válaszok alapján idén a 0,3 százalékos infláció mellett átlagosan 2,6 százalékkal nő a dolgozók alapbére, ami 2,3 százalékos reálbér-emelkedést jelent. Jövőre 0,7 százalékosra csökkenhet a reálbér-emelkedés üteme: 2,3 százalékos infláció mellett 3 százalékos béremelést terveznek a cégek átlagosan.

Idén leginkább azok az iparvállalatok emeltek fizetést, amelyek meg akarták tartani dolgozóikat, miután már nemcsak mérnökből, de gyári munkásból is kevés van. A pénzügyi cégek ezzel szemben az átlagosnál kevésbé emelték a fizetéseket – írja az Index a Hay Group felmérése alapján.

Részleteket itt talál.

Használja a Bérszámfejtés Navigátort!

Közel 60 adójogi, társadalombiztosítási és munkajogi alapfogalom naprakész magyarázatát teszi elérhetővé, folyamatábraként feldolgozva. Az ábrákból egy kattintással elérhetőek a kapcsolódó kommentárok, iratminták.

Rendelje meg most >>


Kapcsolódó cikkek

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.