Húszszázalékos béremelés érkezik a szociális területen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szociális és gyermekvédelmi területen dolgozók húszszázalékos béremelésben részesülnek januártól.

A szociális és gyermekvédelmi terület minden dolgozója kap béremelést, attól függetlenül, hogy állami, önkormányzati, civil vagy egyházi fenntartású intézmény munkatársa – – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára, Fülöp Attila a szociális munka napja alkalmából a Szociális Igazgatók és Szakemberek Magyarországi Egyesülete (SZIME) és a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF) Baranya Megyei Kirendeltsége által szervezett rendezvényen.

Nem a sajnálatukat fejezik ki

Az államtitkár a mintegy százezer embert érintő intézkedéssel kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy „mindenki az általa megkapott alapbér és ágazati pótlék összegét fogja húsz százalékkal növelt értékben megkapni”.

Az infrastrukturális fejlesztések is folytatódnak: az ország 368 pontján 27 milliárd forintból zajlik jelenleg a szociális alapszolgáltatás infrastruktúra-fejlesztése. A fogyatékkal élők esetében az a törekvés, hogy a nagyobb intézmények helyett kisebb otthonok, támogatott lakhatások jöjjenek létre. Hozzáfűzte: 2022 végéig mintegy kétezer ember ellátása javulhat e módon az ország 206 helyszínén az érintett épületek 25 milliárdos felújításának köszönhetően.

szociális

Az államtitkár emlékeztetett, az Országgyűlés négy éve nyilvánította november 12-ét a szociális munka napjává. Az ünnep kapcsán felhívta a figyelmet arra, hogy „az, amit a területen dolgozók nap mint nap tesznek, nem a sajnálat kifejezéséről szól, hanem kőkemény lelki és fizikai munka”.

Mint mondta, mindenki arra vállalkozik a területen, hogy élethelyzeteket próbáljon megváltoztatni, javítani. „Ennél nehezebb küldetést pedig aligha lehet elképzelni” – fogalmazott.

Úgy vélekedett, mindig szükség lesz a szociális munkát végző állhatatosságára, hiszen „a sok-sok gondozott megsegítése a közösségeket építi és szilárdítja meg”.

A koronavírus idején még több segítségre van szükség

A koronavírus-járvány kapcsán kiemelte: a szociális munkát végzők a közösségi biztonság megteremtésében fontos szerepet játszottak, játszanak.

Őri László (Fidesz-KDNP), a Baranya Megyei Önkormányzat elnöke kiemelte, hogy Pécsen két évtizede minden esztendőben hasonló rendezvényen mondanak köszönetet a területen dolgozók hiánypótló, társadalmilag rendkívül fontos munkájáért.

Hangsúlyozta: a járvány elleni védekezés során mind a szociális területen dolgozók, mind az embereket segítő önkéntesek óriási segítséget jelentettek a rászorulók számára Baranya megyében.

A rendezvényen kitüntetéseket adtak át a területen dolgozóknak.


Kapcsolódó cikkek