Idén öt hónapig tart a közmunka


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány három hónapon belül ismételten áttekinti a közfoglalkoztatási programok 2013-as végrehajtását. Idén a 8 órában foglalkoztatottak aránya 60 százalék lesz, a foglalkoztatás átlagos időtartama 5,1 hónap – írja a Napi.hu.


A kormány döntése értelmében a 2012-es feltételekhez hasonlóan indulnak 2013-ban a közfoglalkoztatási programok, íy nincs szó átalakítűsról – derül ki Pintér Sándor belügyminiszter válaszából, amelyet Szél Bernadett független országgyűlési képviselő írásos kérdésre adott. A honanya szerint ugyanis február elején az önkormányzatok azt a tájékoztatást kapták a munkaügyi központoktól és kirendeltségektől, hogy a Belügyminisztérium (BM) átalakította a kistérségi mintaprogramok rendszerét. Az átalakítások lényege, hogy 2013-ban három területen valósíthatóak meg Start-munkaprogramok: a mezőgazdaságban, a téli és egyéb értékteremtő közfoglalkoztatási programként, valamint a helyi sajátosságokra, speciális adottságokra építve.

Rodin munkaügyi konferenciák
2013.03.20. –Munkaidő, pihenőidő – felkészülés az ellenőrzésre

2013.04.18. –Bérmozaik 2013.

A támogatás mértéke az erről szóló rendelet szerint a bérköltség 70-100 százaléka lehet, a közvetlen költségekre a bérköltség 20 százaléka igényelhető támogatásként, az anyagköltség elszámolása ugyanakkor nem lehetséges. A közfoglalkoztatás időtartama ebben az esetben legfeljebb 5 hónap, napi 6 óra munkavégzéssel – írta Szél.

A miniszteri válasz szerint a közfoglalkoztatás nem pályázati eljárás keretében, hanem kérelemre nyújtható. A jelenlegi elképzelések szerint 2013-ban a napi 6 órában foglalkoztatottak aránya 40 százalék, a 8 órában foglalkoztatottaké pedig 60 százalék lesz, a foglalkoztatás átlagos időtartama pedig 5,1 hónap – írja a Napi.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.