Jelentősen nőtt az aktív munkakeresők száma az első negyedévben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az első negyedévben a vállalatok 18 százalékkal kevesebb állást hirdettek meg az előző év azonos időszakához képest, eközben 44 százalékkal több munkavállalói jelentkezés érkezett – közölte a Profession.hu pénteken saját adatbázisa alapján.

Az év első három hónapjában csak Heves és Hajdú-Bihar vármegyék területén nőtt a Profession.hu felületén feladott álláshirdetések száma 2022 azonos időszakához képest. A legjelentősebb csökkenést Somogy, Bács-Kiskun, Baranya és Csongrád-Csanád vármegyék esetében mérték.

Az idei első negyedévben a jog, jogi tanácsadás és az oktatás, tudomány, sport volumene nőtt, az összes többi területen elmaradt a toborzás üteme a tavalyi hasonló időszakhoz viszonyítva. A legnagyobb mértékben, 35 százalékkal az IT programozás, fejlesztés területén csökkentek a hirdetések, az SSC szektorban (szolgáltató központok) 29 százalékos, a fizikai, segéd, betanított munkák esetében 28 százalékos volt az átlagos csökkenés.

A jelentkezések az ország minden vármegyéjében nőttek, az élen Tolna vármegye állt 85 százalékkal, majd Békés 74 százalékkal és Szabolcs-Szatmár-Bereg 68 százalékkal. A hirdetésekre beérkezett önéletrajzok száma a legkevésbé Jász-Nagykun-Szolnok, Fejér, Győr-Moson-Sopron és Zala vármegyékben emelkedett, de még ezeken a területeken is kétszámjegyű volt a növekedés százalékban.

Az országos átlagot tekintve az előző évi munkavállalói aktivitás a közigazgatás területén emelkedett a leginkább, az első negyedévben 174 százalékkal több önéletrajz érkezett be az ebben a kategóriában feladott hirdetésekre a 2022-es eredményhez képest. Ezt követi az IT programozás, fejlesztés, ahol 95 százalékkal több, valamint a vendéglátás, ahol 87 százalékkal több volt a jelentkezés. Csak a cégvezetés, menedzsment esetében maradt el a jelentkezések száma az előző évi adatoktól, itt 21 százalékos volt a csökkenés – közölte az állásportál.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

2024. május 10.

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP Bank idén az első negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 239,962 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 126 százalékkal magasabbat az előző év azonos időszakinál – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett tájékoztatóban. Az előző negyedévhez képest ez az eredmény 13 százalékos növekedés.