Készül a kisgyermekes munkahelyvédelmi akcióterv


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elsősorban a hatévesnél fiatalabb gyermekeket nevelő anyák részmunkaidős foglalkoztatását segíthetik azok a munkahelyvédelmi lépések, amelyek kidolgozásában több minisztérium is részt vesz – írja a Magyar Nemzet.


Szalai Piroska, a nők foglalkoztatásának javításáért felelős miniszteri biztos a lapnak elmondta: az elképzelések egyik fontos eleme a kisebb gyereket nevelő anyák munkaerő-piaci helyzetének javítása. Az új lépések egyszerre szolgálhatják a gyermekvállalás feltételeinek jobbítását és a gyermeket nevelő nők elhelyezkedésének elősegítését. Munkaügyi, adóügyi és más típusú intézkedések egyaránt elképzelhetők, de konkrétumok még nincsenek – írja a lap.

Rodin munkaügyi rendezvények

2013.05.23. –A munkaidő és pihenőidő új szabályai – szabadság kiadása elszámolása a gyakorlatban

2013.06.04. –Munkaerő-kölcsönzés vagy diákfoglalkoztatás?

 

2013.06.12. –A munkabér és a kártérítési felelősség

 

2013.06.27. –A munkaviszony megszüntetése

 


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

4,2 százalékos a munkanélküliség

Idén júniusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest lényegében nem változott, 4 millió 768 ezret tett ki. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt.

2024. július 24.

A magyarok a bér alapján választanak munkahelyet

A munkavállalóknak globálisan állásuk hosszú távú biztonsága a legfontosabb szempont a munkahely kiválasztásánál, Magyarországon viszont a bérezés áll az első helyen – derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a Stepstone Group, valamint a The Network és magyar partnere, a Profession.hu közös nemzetközi kutatásából. A mesterséges intelligencia térnyerése jól láthatóan átrajzolja a munkavállalói attitűdöket.

2024. július 24.

Több, mint 10 százalékkal nőttek a reálkeresetek

Májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,8, a nettó átlagkereset 14,6, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).