LMP: javítani kell az Erzsébet-program hibáit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Visszásságok tapasztalhatóak az LMP szerint az Erzsébet-program körül, az ellenzéki párt a hibák kijavítását sürgeti az emberi erőforrások miniszterénél. A párt szerint hiányosságok mutatkoznak a szociális üdültetési programban.


Szél Bernadett, az Országgyűlés Foglalkoztatási és munkaügyi bizottságának tagja és Szabó Tímea, az emberi jogi bizottság LMP-s alelnöke az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményükben azt írták, nincs minden rendben a szociális üdültetési program megszervezése és végrehajtása körül, a már nyaralásukat töltő családok közül is nagyon sokaknak kellett csalódniuk.

A programban részt vevő nehéz anyagi helyzetben lévő családok, rászoruló gyermekek és fogyatékkal élők sehonnan sem juthattak hozzá a szükséges információkhoz, csak a támogatás elnyerését követően, a kötelező önrész befizetése után szembesülhettek az üdülés feltételeivel – közölték, hozzátéve: ráadásul „a szociális célkitűzések ellenére a program nincs tekintettel a jelentkezők anyagi helyzetére”.

Az LMP szerint érthetetlen, miért nevezik szociális üdültetési programnak az Erzsébet-programot, ha a szálláshelyek díja sok esetben magasabb a piaci árnál is, és kérdéses, hogy hová tűnik el az ebből származó extraprofit.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.