Magyarokat is büntet a német minimálbér


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az év elejétől Németországban óránként bruttó 8,5 eurós minimálbért vezettek be, ami nemcsak a német munkavállalókat érinti, hanem azokat is, akik nem német munkavállaló alkalmazásában állnak, hanem csak ideiglenesen tartózkodnak az országban. A magyar kamionsofőrök is ilyenek, de a hazai munkáltatók többsége nem bírja el a magasabb fizetést – írja a hvg.hu.


A rendelkezés minden, Németországban – akárcsak átmenetileg – dolgozó munkavállalót érint, de elsősorban a külföldi, kelet-európai fuvarozókat érinti kedvezőtlenül.

A német fuvarozási piacon a 2008-as válság után jelentek meg a kelet-európai cégek, amelyek jelentős árelőnyükkel tudtak maguknak részesedést szerezni a piacon. Ezt az árelőnyt rombolhatja most le az új német minimálbér.  

Az áfa-kötelezettség keletkezésének időpontja és a teljesítés helye

Áfa kiskönyvtárunk negyedik része két kucsfontosságú területet dolgoz fel: az adófizetési kötelezettség keletkezésének időpontjára vonatkozó szabályokat, illetve a teljesítési hely szabályrendszerét. A kiadvány a jogszabályi rendelkezések részletes, magyarázatokkal tűzdelt ismertetésén túl számos példával segíti a jogalkalmazókat.

További információ és megrendelés >>

A külföldi kamionsofőröknek ugyanis akkor is ki kell fizetni a megemelt minimálbért, ha csak egy órát tölt németországi utakon, ráadásul akkor is, ha a sofőr nem német, hanem például magyr fuvarozó cég alkalmazásában áll.

A külföldi fuvarozócégeknek ez értelemszerűen magasabb bérköltségeket is jelent – akár havi 200 ezer fointot is munkavállalónként – , amit sok magyar cég nehezen, vagy egyáltalán nem tud kigazdálkodni – írja a hvg.hu.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.