Milyen gyakorlati haszna van az új panasztörvénynek?


A Whistleblowing, az EU új visszaélés-bejelentési irányelve, amihez kapcsolódva elméleti szempontokból vizsgálják szakértők a panasztörvény várható következményeit. A Grant Thornton podcastja:

Lehet-e az új kötelezettség valóban szemléletformáló hatással a vállalatokra? Fejlődhet-e általa a vállalati  kultúra Magyarországon? Miben különbözik a Whistleblowing az etikai forródrótoktól? Milyen esetekben lehet mellőzni a bejelentéseket? Mit tehet a vállalat, hogy bizalmas üzleti titkok ne kerülhessenek napvilágra? Mit tudunk a tapasztalatokból leszűrni? Az anonimitás inkább hasznos vagy inkább hátráltató tényező lehet a bejelentéseknél?

Beszélgetőpartnerek Vajna Zsófia a Grant Thornton Hungary HR-vezetője, Kóczé Péter, a Grant Thornton Digital Services vezetője és Helli Imre, bejelentővédelmi ügyvéd.

A podcast a következő linkeken érhető el és a cég nevének feltüntetésével szabadon megosztható:

Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).