Minimálbér 2021: kezdődnek a tárgyalások


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány aktív részvételével lassan megkezdődnek aa tárgyalások. A munkáltatók képviselői szocho-csökkentést, a munkavállalók komolyabb minimáálbér-emelést remélnek – derül ki a Napi.hu írásából.

November közepén, a kormány aktív részvételével kezdődnek meg a 2021-es minimálbérről és garantált bérminimumról folyyó tárgyalások; év vége előtt nem számíthatunk eredményre – derül ki a Napi.hu írásából.

A munkáltatói oldal lapnak nyilatkozó képviselője jövőre újabb szocho-csökkentésre számít, valamint arra, hogy a szakszervezeti oldal képviselői realistán állnak hozzá a vitákhoz.

minimálbér 2021A szakszervezeteknek egyelőre nincs egységes álláspontja, de Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy a másik három visegrádi országban 200 ezer forintnál magasabb lesz jövőre a minimálbér (itthon jelenleg 161 ezer forint), és az EU bevezetésre váró irányelve szerint a legkisebb bér hazánkban nem lehet alacsonyabb a mediánkereset 60 százalékánál és az átlagbér 50 százalékánál.

További részleteket itt talál.

(Adó Online)


Kapcsolódó cikkek

2024. március 14.

Nem tréfa: megszűnik a kkv-kamatstop április 1-jével

A kkv-kamatstop 2024. április 1-jével kivezetésre kerül, de egyik érintett vállalkozás törlesztőrészlete sem fog emelkedni – közölte csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. március 13.

EY: Nem pörög a világgazdaság, mégis optimisták a cégvezetők 

Profitnövekedésre számít idén a vezérigazgatók többsége a kedvezőtlen világgazdasági környezet ellenére – mutat rá az EY legfrissebb, 21 országban, köztük Franciaországban, Németországban, Olaszországban 1200 CEO részvételével készült nemzetközi felmérése. A döntéshozók a hatékonyságnövelésre fókuszálnak, felgyorsítanák a szervezeti átalakításokat.  

2024. március 13.

Az ipari termelés 3,6 százalékkal csökkent

2024 januárjában az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,1 százalékkal csökkent – erősítette meg szerdán második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).