Lehetőség van arra, hogy más dolgozót vagy dolgozókat is kivonjanak a munkavégzésből – derül ki az InfoRádió interjújából.
Ha koronavírusos egy munkavállaló, akkor alapvetően a Nemzeti Népegészségügyi Központ július óta hatályos irányelveit kell figyelembe venni – mondta az InfoRádióban Spányik Gábor, a Doktor24 Egészségközpont orvosigazgatója.
Érdemes lehet a cégeknek saját munkahelyi protokollt kidolgozni a potenciális fertőzésekkel kapcsolatos eljárásrendre, így javasolt lehet saját kontaktkutatást is elvégezni. Alapvetően, ha felmerül a koronavírus gyanúja, akkor a munkavállaló maradjon otthon és vegye fel a kapcsolatot a háziorvosávalm majd köhet a kontaktkutatás, amelyet a népegészségügy rendel el és folytat le.
Ennek során fontos az érintett munkavállalóval egy légtérben 15 percnél tovább tartózkodó többi dolgozó felderítése, és a tesztek elvégzése, de még fontosabb lehet a megelőzés. A munkaterület legyen jól szellőző, a dolgozók legyenek egymástól egy méter távolságra, és mindenki viseljen maszkot.
(Adó Online)
Kapcsolódó cikkek:
Az év végére utolérheti magát a világgazdaság – infografika
2021. január 22.

A jelenlegi várakozások szerint a globális GDP akár 5 százalékkal is nőhet az idén, ledolgozva a világjárvány miatti visszaesést. Kína már most pozitívban lehet. Az InfoTandem infografikája.
Nagyot nőtt az irodapiaci kínálat
2021. január 21.
Tavaly a negyedik negyedévben négy irodaépület - a Váci Greens E irodaház, a Szervita Square, a Csalogány 43 irodaterületei és az Alphagon irodaház - átadásával 38 850 négyzetméterrel bővült a budapesti modern irodapiaci állomány - közölte a Budapesti Ingatlan Tanácsadók Egyeztető Fóruma (BIEF).
Harci járműket, lőszereket és aknavetőgránátokat előállító üzemeket is építenek: jön a védelmi ipari stratégia
2021. január 21.
Január végéig elkészül a védelmi ipari stratégia, amelynek a legfontosabb eleme az ágazati klaszterrendszer kiépítése.
Csaknem 7 százalékos idei növekedésre számít a Takarékbank
2021. január 21.
Suppan Gergely szerint a korlátozó intézkedések csak egyes szektorokat céloztak, az érintett ágazatok egy része pedig már részben alkalmazkodni tudott az újabb korlátozásokhoz.
4 százalékkal emelkedhet a minimálbér és a garantált bérminimum
2021. január 20.
A szerdai egyeztetés után az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) készíti el a tervezetet, amit testületi szinten még megvitatnak, hogy hétfőn dönthessenek, és február 1-jétől emelkedhessenek az irányadó bérek.