Mit tegyen a munkáltató, ha a dolgozó koronavírusos lett? Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Lehetőség van arra, hogy más dolgozót vagy dolgozókat is kivonjanak a munkavégzésből – derül ki az InfoRádió interjújából.

Ha koronavírusos egy munkavállaló, akkor alapvetően a Nemzeti Népegészségügyi Központ július óta hatályos irányelveit kell figyelembe venni – mondta az InfoRádióban Spányik Gábor, a Doktor24 Egészségközpont orvosigazgatója.

Érdemes lehet a cégeknek saját munkahelyi protokollt kidolgozni a potenciális fertőzésekkel kapcsolatos eljárásrendre, így javasolt lehet saját kontaktkutatást is elvégezni. Alapvetően, ha felmerül a koronavírus gyanúja, akkor a munkavállaló maradjon otthon és vegye fel a kapcsolatot a háziorvosávalm majd köhet a kontaktkutatás, amelyet a népegészségügy rendel el és folytat le.

Ennek során fontos az érintett munkavállalóval egy légtérben 15 percnél tovább tartózkodó többi dolgozó felderítése, és a tesztek elvégzése, de még fontosabb lehet a megelőzés. A munkaterület legyen jól szellőző, a dolgozók legyenek egymástól egy méter távolságra, és mindenki viseljen maszkot.

(Adó Online)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).