OKISZ: legyen bérnövelés a szochocsökkentésből


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Iparszövetség (OKISZ) arra biztatja tagságát, hogy a minimálbér, illetve a szakmunkás bérminimum kötelező emelésén túl 2018-ban a szociális hozzájárulási adó csökkentéséből megmaradó részt is a bérek növelésére fordítsák, és ne a vállalati megtakarítási lehetőséget lássák benne.   


A munkaadói érdekképviselet ügyvezető elnöke, Vadász György az MTI-nek elmondta, szükségesnek tartják a bérfelzárkóztatást a kisvállalkozói szektorban is, mert a versenyképességben a bérezés egyre jelentősebb tétel, ezért azt ajánlják, hogy keressék meg a bérfejlesztés további lehetőségét a vállalkozók.

Kifejtette: Magyarországon a nemzetközi nagyvállalatoknál dolgozók bére magasabb a kkv-szektorban alkalmazottakénál, és a nagyvállalatok így is versenyképesebbek. A Magyar Iparszövetséghez tartozó 1800 vállalkozás 60 ezer munkavállalót foglalkoztat, a tagsági körben erőteljesen van jelen a családi vállalkozói háttér, ők nehezen tudják kigazdálkodni a bérfejlesztés fedezetét.

[htmlbox mt_kommentar]

Vadász György szerint az elmúlt három évben Magyarország jelentős lépést tett a bérfelzárkóztatás területén, de még mindig van tennivaló. Munkáltatói érdekképviseletként arra hívják fel a figyelmet, hogy bár mindenkinek érdeke a jövedelmező termelés, ugyanakkor az élesedő verseny és az alacsony jövedelemtermelő képesség nehezen teszi lehetővé a közterhek kigazdálkodását. 

A Magyar Iparszövetség támogatja azt az állami akaratot, hogy Magyarországon növelni kell a vásárlóerőt, meg kell teremteni a jó szakemberek itthon tartásának feltételeit – mondta Vadász György, aki szerint erre lehetőséget ad az uniós források gazdaságfejlesztési felhasználása. Az érdekképviselet ügyvezető elnöke bízik abban, hogy 2018-ban az uniós pályázatok megvalósítása felgyorsul, vállalkozói bevétel teremtődik, így a 2018. év a gazdasági növekedés, a bérfejlesztés, a kkv-szektor versenyképessége javításának esztendeje lesz.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 8.

MASZSZ: csak úgy jön ki a matek, ha 2027-re 500 forint lesz az euró

Ez a matek nem jön ki, legfeljebb csak akkor, ha 2027-re 500 forint lesz az euró – reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség a miniszterelnök elképzelésére, miszerint 2-3 éven belül ezer euróra nő a hazai minimálbér és 1 millió forintra az átlagbér. Így viszont már egyáltalán nem olyan biztató ez a vízió. Amennyiben a terv mégis megvalósul, a MASZSZ elvárja, hogy ennek nyertesei a kis- és középkeresetűek legyenek. A szövetség ehhez minden szakmai segítséget megadna – olvasható az Adó Online közleményben.

2024. október 8.

A munkáltatói utasítás írásba foglalása

A munkavégzés során gyakran felmerül a kérdés, hogy a munkáltató által közölt utasításokat minden esetben szükséges-e írásban rögzíteni vagy elegendő, ha azok csak szóban hangzanak el. A szóbeli utasítás sokszor kézenfekvőbb, kevesebb adminisztrációval és ráfordított idővel jár, mintha a munkáltató mindent írásban rögzítene. Azonban mind a szóbeli, mind az írásbeli utasítási formának megvannak a maga előnyei és hátrányai a munkaviszony keretein belül, így minden helyzetben megtalálható a megfelelő forma.

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.