Ötmilliárdból folytatódik a munkásszálló-építési program


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az eddigi négy pályázati fordulóban 39 létesítményt építettek fel, több mint ötezer férőhelyes összkapacitással.

A kormány ötmilliárd forintos keretösszeget biztosít a munkásszálló-építési program folytatására – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára, Bodó Sándor pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán, ahol a Master Good cégcsoport nyírkarászi munkásszállójának a bejárását tartották.

Az ezt követő sajtótájékoztatón elmondta, a legutóbbi pályázati forduló tavaly zárult le, de a nagy igények miatt a kabinet további forrást biztosít a program folytatásra.

Első körben az önkormányzatok építhettek

A pályázati feltételek az előző kiírásokhoz hasonlóak, például a vállalkozások és az önkormányzati cégek a 80 és 200 férőhely közötti szállók megépítéséhez kaphatnak kormányzati támogatást – mondta az államtitkár.

Emlékeztetett, hogy a munkásszálló-építési program eddigi négy pályázati fordulójában 12,5 milliárd forintos hazai támogatásból 39 létesítményt építettek fel, több mint ötezer férőhelyes összkapacitással.

Az első pályázati körben az önkormányzatok számára biztosították ezt a lehetőséget, amelyek többségében elhagyott ingatlanokat alakították át munkásszállásokká, később pedig már az önkormányzati cégek is kedvezményezettjei lehettek a programnak. A vállalkozások ugyanakkor felismerték, hogy a programba való kapcsolódással stabilabban biztosítani tudják saját munkaerő-utánpótlásukat – idézte fel Bodó Sándor.

264 millió vissza nem térítendő támogatást kapott a Master Good

A fiatalok elhelyezkedését segíti különösen Kelet-Magyarországon, ha a munkahelyek mellé komfortos szálláslehetőséget is ajánl a munkáltató, így munkavállalóknak nem kell hosszabb távolságon utazniuk a munkába járáshoz, de mégis közel maradhatnak a saját településükhöz.

Bodó Sándor hangsúlyozta, a kormány a források odaítélésekor figyelembe veszi például az adott térség munkanélküliségi adatait és a pályázó cégek nagyságát és foglalkoztatotti létszámát. A csaknem kétezer embert foglalkoztató Master Good cégcsoport Nyírkarászon és Szabolcsbákán két külön projekt keretében alakított ki egy 84, illetve 83 személyes munkásszállót, előbbi helyszínen 322 milliós, míg a másiknál 256 millió forintos beruházással – ismertette Bodó Sándor. A vissza nem térítendő támogatás mértéke a két fejlesztés esetében meghaladta a 264 millió forintot, a szállók üzemeltetéséhez pedig nyolc álláskereső foglalkoztatására kapott a cég támogatást.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 23.

Kevesebbet költenek a cégek reklámra

Elértéktelenedett a magyarországi média reklámárazása, kevesebbet költenek a cégek reklámra a Mindshare, Magyarország egyik vezető médiatervező- és vásárló ügynökségének legfrissebb elemzése szerint, amely közel száz, a legnagyobb hirdető reklámköltési- és pénzügyi adatait vizsgálta, kiegészítve  a Kantar Media Adex és a Nielsen közönségméréseinek adataival – közölte az ügynökség,

2024. április 23.

Félrevezethette a City Taxi a fogyasztókat

A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a City Taxi Fuvarszervező Szövetkezettel (City Taxi) szemben, a gyanúja szerint a vállalkozás megtéveszti a fogyasztókat kereskedelmi kommunikációjával – közölte a hatóság kedden.