Simonovits: legyen előrehozott nyugdíj


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 40 év utáni nyugdíjazás helyett rugalmasabb rendszerre lenne szükség – véli Simonovits András, az MTA kutatója.


Simonovits András nyugdíjszakértő szerint nemhogy be kellene hozni a férfi 40-et, hanem meg kellene szüntetni a nők 40-et is, és vissza kellene térni az előrehozott nyugdíjhoz, de kevésbé „felvizezett formában”  – idézi a szakembert cikkében a 24.hu, aki annak apropóján nyilatkozott, hogy az Alkotmánybíróság (Ab) keddi döntése szerint alkotmányellenes a Kúria azon döntése, amely lehetővé tette a férfiak – nőkhöz hasonlóan – 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazásáról szóló népszavazási kezdeményezést. 

Simonovits elemondta: a világ számos országában van minimális nyugdíjkorhatár, ami általában 2-3-4 évvel alacsonyabb, mint az általános korhatár. Az ilyen nyugdíjrendszerek választási lehetőséget adnak a munkavállalónak. Igaz, a korábbi nyugdíjazás cserébe kemény, zsebbe vágó kompromisszummal jár együtt.

A számvitel nagy kézikönyve 2015

Részletezi az év közbeni és év végi számviteli teendőket; tippeket ad a jogszabályok kreatív alkalmazásához, egy-egy feladat alternatív megoldásához; számos ábrát, példát, összefoglaló táblázatot tartalmaz

A könyv áráért most megkapja az 57 számviteli eset megoldása c. kiadványt

Megrendelés >>

A szakértő szerint az Egyesült Államokban 66 év az általános nyugdíjkorhatár (amire 100 százalékos nyugdíj jár) és leghamarabb 62 éves korban lehet nyugdíjba vonulni. Aki azonban az utóbbi lehetőséggel él, annak azzal kell számolnia, hogy 32 százalékkal csökkentik a járadékát, méghozzá élethosszig. De legalább van választási lehetőség – érvel Simonovits.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.