Tovább csökkent a dolgozói elkötelezettség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Magyarországon az előző évhez hasonlóan idén is csökkent a dolgozói elkötelezettség, ugyanakkor a munkavállalók magabiztosabbá váltak az Aon Hewitt Legjobb Munkahely Program dolgozói elkötelezettséget vizsgáló kutatása szerint, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.


Az Aon Hewitt humánerőforrás-tanácsadó vállalat felmérésében 95 cég közel 50 ezer munkavállalója vett részt és a vállalat a válaszok alapján idén 17. alkalommal állította össze a Legjobb Munkahelyek listáját. 

A közlemény szerint egy átlagos magyar vállalatnál a dolgozók 60 százaléka elkötelezett, ez az arány 1 százalékpontos csökkenést jelez az egy évvel korábbi adathoz képest. Ők azok a munkavállalók, akik szívesen ajánlják a munkahelyüket másoknak, nem terveznek állást változtatni és elváráson felül teljesítenek. 

A kutatás eredményei arra is rámutattak, hogy a cégnél eltöltött idővel csökken az elkötelezettség, a kevesebb mint 3 hónapja a cégnél dolgozók 71 százaléka elkötelezett, 3-5 év múlva már csak kicsivel több mint 50 százalék az arányuk. 

Az Aon Legjobb Munkahely Díjat idén elnyert vállalatok a gyógyszeripar és a kereskedelem mellett az IT, a termelés és a pénzügyi szolgáltatás területén működnek, a díjazottak kétharmada 250 munkavállalónál kevesebbet foglalkoztató kis- és középvállalat (kkv). 

 

A közlemény szerint a díjátadó ünnepségen Simon Attila István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára kifejtette: a vállalatoknak oda kell figyelniük azokra az értékekre, amelyeket a kormány is magáénak vall, így egyebek mellett az etikus és felelős üzleti magatartásra és a társadalmi felelősségvállalásra.  

Az idei díjazottak a 250 munkavállalónál kevesebbet foglalkoztató kategóriában az AbbVie Gyógyszerkereskedelmi Kft., az ARM Hungary, a Dél-100 Kft., a Faulhaber Motors Hungaria Kft., a Fétis Kft., valamint a Gránit Pólus Csoport, a Hilti Hungária Kft., a HRP Europe Kft., MKB-Euroleasing, az MKB csoport tagja és a PepsiCo Magyarország (FÁÜ Zrt.). 

A 250 és 1000 dolgozót alkalmazó cégek közül díjazták a B.Braun Avitum Hungary Zrt.-t, a EuroFamily-t, a GlaxoSmithKline Biologicals Kft.-t és a JYSK Kft.-t. 

Az ezer munkavállalónál többet foglalkoztató cégek közül a Legjobb Munkahely díját a Decathlon Magyarország kapta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.

2024. szeptember 27.

Előkerült egy OECD jelentés a tervezett nyugdíj-változtatásról

Meglepte a nyugdíjas szervezeteket az OECD számára szinte titokban, de mindenképpen társadalmi egyeztetés nélkül összeállított nyugdíjreform tervezet, amiből kiderül egyebek között, hogy a kormány jelentősen szigorítaná, sőt akár meg is szüntetné a „nők 40” rendszerét. A napokban napvilágot látott írásban a nyugdíjkorhatár megemelése is reális célként szerepel. A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) érdemi szakmai párbeszédet követel.

2024. szeptember 27.

KSH: egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma

2024 augusztusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 39 ezerrel, 4 millió 748 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).