Ki kérhet nyugdíjrögzítést 2025-ben?
A nyugdíjrögzítés, azaz a nyugdíj folyósítás nélküli megállapítása nagyon hasznos lehetőség a lehető legnagyobb összegű nyugdíj elérése érdekében.
Kapcsolódó termékek: TB-nyugdíj témájú kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
2012. július 1-jétől a fővárosi és megyei kormányhivatalok rehabilitációs szakigazgatási szerveinél kell igényelni a rehabilitációs és rokkantsági ellátásokat. A folyósítás változatlanul a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság feladata.
Eddig a rehabilitációs és a rokkantsági ellátás iránti igénybejelentések és kérelmek ügyében három szervezet járt el. A beadványokat az Nemzeti Rehabilitációs és Szociáli Hivatal szakhatósági állásfoglalása alapján a megyei és fővárosi kormányhivatalok nyugdíjbiztosítási igazgatóságai bírálták el, a foglalkoztatási szakterületet érintő ügyeket pedig a munkaügyi központ kirendeltségei kezelték.
Ezeket a feladatokat 2012. július 1-jétől a három szervezet munkatársaiból szerveződött hatóság, a fővárosi és megyei kormányhivatalok rehabilitációs szakigazgatási szerveinek munkatársai látják el.
A rehabilitációs szakigazgatási szervek illetékességi területe – Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve illetékességének kivételével – megegyezik a megyei kormányhivatalok illetékességével.
Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szervének illetékessége Budapest mellett, Pest megye területére is kiterjed. Az új szervezet többek között szakhatóságként jár el, valamint szakvéleményt állít ki az egyes ellátások megállapításakor és a komplex minősítés is végzi.
A nyugdíjbiztosítási szerveknél folyamatban lévő ügyek július 1-től változatlan ügyszámmal, az ügyfelek közreműködése nélkül, hivatalból kerülnek át a rehabilitációs szakigazgatási szervekhez. Az érintett ügyfelek értesítést kapnak az ügyük áttételéről.
A területileg illetékes megyei rehabilitációs szakigazgatási szervek címéről, elérhetőségéről tájékozódni személyesen vagy telefonon az illetékes megyei kormányhivataloknál, interneten pedig a megyei kormányhivatalok honlapjain lehet.
A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal felhívja a figyelmet, hogy az igények érvényesítését – a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény hatálya alá tartozó rehabilitációs és rokkantsági ellátások kivételével – továbbra is az elbírálásra hatáskörrel eddig rendelkező szerveknél kell benyújtani.
A nyugdíjrögzítés, azaz a nyugdíj folyósítás nélküli megállapítása nagyon hasznos lehetőség a lehető legnagyobb összegű nyugdíj elérése érdekében.
Év végéhez közeledve gyakran előfordul, hogy a nyugdíjkorhatár betöltésétől még hosszú évekre lévő személy készülődni kezd a nyugdíjba vonulásra, ahogy mondani szokták: összeszámíttatja az éveit. Különösen gyakran teszik ezt azok a hölgyek, akik a nők kedvezményes nyugellátását, a „nők 40”-et tervezik igénybe venni, és egészen pontosan szeretnék tudni, hogy ez mikortól lehetséges számukra.
A pedagógusok új életpályájáról szóló 2023. évi LII. törvény tartalmazza a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban állók nyugdíjba vonulási lehetőségeivel kapcsolatos szabályokat is.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!