Egyszerűbb a családtámogatások folyósítása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Informatikai rendszert váltott a Magyar Államkincstár, így a családtámogatások igénylése és folyósítása egyszerűsödött. A csalók kiszűrése is könnyebb – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM).


A szaktárca tájékoztatása szerint a Magyar Államkincstár 2013. április 1-jén indította el az új, korszerű, a családtámogatási ellátások folyósítását kezelő TÉBA rendszert, amelyben az elmúlt hónapokban több mint 400 ezer ügyet dolgoztak fel, ebből közel 93 ezer új igényt.

A családtámogatási ellátások valamelyikére jogosult állampolgárok 2013 májusában már az új informatikai rendszer közreműködésével kapták meg az ellátásokat, ez 1,5 millió családtámogatási ellátáshoz kapcsolódó ügyet jelent.

A fejlesztési minisztérium kiemelte: az új informatikai rendszerre átállással átalakult a teljes családtámogatási ügyviteli folyamat, 4,5 millió állampolgár és 3,3 millió ügy adata került az új rendszerbe, több mint 500 ügyintézőt képeztek ki.

Az NFM közleményében hangsúlyozta: az ügyfelek számára is kézzelfogható előny a TÉBA bevezetése, csökkent ugyanis az ellátások igényléséhez szükséges adattartalom, egyszerűsödtek a nyomtatványok, és a felére csökkent a csatolandó dokumentumok száma is. A fejlesztés eredményeként megváltozott a kincstári ügyintézés, az ellátások megállapítása, az ügyfelek adatai pedig egységes adatbázisba kerültek.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

Az adatkezelés új módja elősegíti a jogosulatlan ellátások hatékony kiszűrését is, ami jelentős költségvetési megtakarítást eredményez – jegyzi meg közleményében az NFM.

Mérlegképes KreditkártyaSzerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!Rodin mérlegképes kreditpontos rendezvények – további részletekitt.AComplex Kiadókreditpontot érő kiadványai

A fejlesztés 1,6 milliárd forint összegű európai uniós társfinanszírozással jött létre az Új Széchenyi Terv E-közigazgatás Operatív Programja keretében, a projektgazda a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt álló Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség volt. A szoftverfejlesztési feladatokat fővállalkozóként a T-Systems Magyarország Zrt. végezte.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Mi lesz a nyugdíjakkal Magyarországon? Célkeresztben a Nők40, a 13. havi nyugdíj és a nyugdíjkorhatár

2023 végére vártuk a kormány által beígért OECD-jelentést a magyar nyugdíjrendszerről. Ez alapján dolgozta volna ki, és bocsátotta volna társadalmi vitára saját nyugdíjtervét a magyar kormány 2024. június 30-ig, amelyet az eredeti tervek szerint 2025. március 31-éig törvénybe is iktatnának. Aztán egyre csak azt hallottuk, hogy nincs szükség semmiféle nyugdíjreformra, hiszen egy 2016-os MNB-tanulmány szerint az akkori nyugdíjrendszer 2035-ig fenntartható. A Portfolio.hu véleménycikke.

2024. október 3.

A nyugdíjmegtakarítások lakáscélú felhasználásának lehetséges hatásai

A nyugdíjpénztári megtakarítások lakáscélú felhasználása a pénztártagok hosszútávú érdekeit tudja szolgálni és még a fiatalabb generációk számára is vonzóbbá teheti a nyugdíjpénztári takarékoskodás megkezdését – közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) szerdán.