Júliustól változtak a nyugdíjrögzítés szabályai
A nyugdíjrögzítés, azaz a nyugdíj folyósítás nélküli megállapítása nagyon hasznos lehetőség a lehető legjobb összegű nyugdíj elérése érdekében.
Kapcsolódó termékek: TB-nyugdíj témájú kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Akinek az adóhatóság utóbb módosítja a jövedelemadatait, annak a korábban megállapított és a módosított jövedelem alapján járó táppénz különbözetét vissza kell fizetnie – egyebek mellett ezt tartalmazza a kormány honlapján megjelent törvénytervezet.
Az egyes egészségügyi és egészségbiztosítási tárgyú törvények módosításáról címet viselő tervezet a visszafizetést nem köti ahhoz, hogy a hibás jövedelembevallás felróható legyen a magánszemélynek.
Amennyiben a különbözetet önként nem fizeti vissza az arra kötelezett személy, akkor azt a társadalombiztosítás pénzbeli ellátásaiból – például a táppénzből vagy a gyesből – le lehet vonni. A levonás azonban nem haladhatja meg az ellátás egyharmadát.
(Forrás: MTI)
A nyugdíjrögzítés, azaz a nyugdíj folyósítás nélküli megállapítása nagyon hasznos lehetőség a lehető legjobb összegű nyugdíj elérése érdekében.
Megnézzük, hogy a felsőfokú tanulmányok folytatása milyen hatással van az árvaellátásra való jogosultságra, van-e bármilyen teendő ezzel kapcsolatban.
A szülők terheinek csökkentésére és az iskolakezdés megkönnyítése érdekében idén is hamarabb érkeznek a szeptemberben esedékes családtámogatási ellátások, a gyermekgondozást segítő ellátás, a gyermeknevelési támogatás és a családi pótlék is – jelentette be a kormányszóvivő a Kormányinfón.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!