Áfa-lottót indít Szlovákia


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A számlával vissza lehet nyerni az áru vagy szolgáltatás árát – ez az áfalottó lényege. Szlovákia az adóbevételek bürokráciamentes növekedését reméli az új szerencsejátéktól.


Jóváhagyta a pozsonyi törvényhozás szerdán a vámügyi törvény módosítását, amelynek értelmében Szlovákia szeptembertől bevezeti az áfa-lottót.

Ennek lényege, hogy a vásárláskor kapott számlákat sorsjegyként lehet majd használni az új állami szerencsejátékban. A pénzügyminisztériumból származó újítás célja, hogy népszerűsítse a számlakérés gyakorlatát a lakosság körében, amitől a szaktárca az államkassza áfa-beszedésből származó bevételeinek növekedését várja. A játékban bárki, akár már egy darab üzleti számlával is részt vehet, méghozzá oly módon, hogy az állami szerencsejátékok üzemeltetőjének (TIPOS) fiókjaiban vagy a játék honlapján bejegyezteti a számla azonosító kódját. A szerencsejáték résztvevői azt az összeget nyerhetik meg, amely a játékszelvényként használt számlán szerepel, vagyis visszakaphatják az általuk számlával megvásárolt áru vagy szolgáltatás árát.

Peter Kazimír szlovák pénzügyminiszter az áfa-lottó bevezetését korábban azzal indokolta, hogy a kormánynak már évek óta komoly problémát jelent, hogy a költségvetésbe nem folyik be annyi adó „amennyinek kellene” és a más országokban már sikeresen alkalmazott szerencsejáték úgy javíthatja majd az fizetési fegyelmet, hogy közben nem növeli az üzletek adminisztratív terheit és kiadásait sem.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 21.

Több száz kilogrammnyi vágott dohányt és hamis parfümöt találtak a pénzügyőrök

Több száz kilogrammnyi vágott dohányt és 430 doboz magyar zárjegy nélküli cigarettát találtak a pénzügyőrök egy pécsi garázsban. Csaknem ezer üveg hamis parfümöt találtak egy Németországba tartó bolgár furgonban az M5-ös autópálya hetényi pihenőhelyén; az okozott kár majdnem 17 millió forint – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal hétfőn.

2024. október 21.

Belső visszaélés-bejelentési rendszer működtetése az önkormányzati szférában

A helyi önkormányzatok, az irányításuk vagy felügyeletük alatt álló költségvetési szervek, vagy a helyi önkormányzat tulajdonában vagy tulajdonosi joggyakorlása alatt álló szervezetek, gazdasági társaságok számára fontos határidő közeleg, hiszen 2025. január 1-től ezen szervek is kötelesek belső visszaélés-bejelentési rendszert (a továbbiakban: bejelentőrendszer) létrehozni.