Az EU támadja a SZÉP-kártyát


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kötelezettségszegési eljárás indul hazánk ellen a SZÉP-kártya miatt; a kormány nem változtat a béren kívüli juttatások rendszerén.


A SZÉP-kártya rendszere miatt kötelezettségszegési eljárás indul Magyarország ellen – mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára csütörtökön Hévízen. A politikus a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének közgyűlésén azt mondta: „Brüsszel kötelezettségszegési eljárást fog indítani” Magyarország ellen a SZÉP-kártya rendszere miatt; „Ezt a vitát le fogjuk folytatni”, és tovább folyik a SZÉP-kártya terjesztése is.

Ez inkább dicséret számunkra, ugyanis az volt a cél, hogy a szolgáltatók számára csökkenjen a korábbi igen magas jutalék, és egyszerűsödjön az elfogadói rendszer – értékelte a helyzetet Szatmáry Kristóf.

Februárban került nyilvánosságra, hogy az Európai Bizottság vizsgálja az újonnan bevezetett magyar utalványokat, sajtóértesülések szerint az uniós végrehajtó testülethez egyes piaci szereplőktől érkezett panasz.

Az Európai Bizottság a kibocsátás feltételrendszerét kifogásolta. A Nemzetgazdasági Minisztérium akkor úgy reagált: érthetetlennek tartja az uniós kritikát. A tárca szerint a SZÉP-kártya bevezetésével a kormány liberalizálta a korábban a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány monopóliumát képező üdülési juttatási piacot. A kártyakibocsátást jelenleg is három vállalatcsoport végzi, és a vonatkozó kormányrendeletben foglalt feltételek teljesítése mellett a jövőben is bárki beléphet erre a piacra – közölték akkor.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

A közvetett adózás rendszere Ghánában (2. rész)

Ghána piacgazdaság, kevés politikai akadálya van a kereskedelemnek és a beruházásoknak. Az ország fő exportterméke az arany, a kakaó, a nyersolaj, a mangán, és az ipari gyémánt.