Forintban kell pályázni az uniós eurókra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az európai uniós támogatásra a pályázatot – így az üzleti tervet is – forintban számolva kell beadni, a nyertes pályázó az elszámoláskor ebben a pénznemben kapja meg a támogatást – közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

Az európai uniós támogatásra a pályázatot – így az üzleti tervet is – forintban számolva kell beadni, a nyertes pályázó az elszámoláskor ebben a pénznemben kapja meg a támogatást – közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

Ez azt jelenti, hogy a pályázóknak nem keletkezik nyeresége vagy vesztesége a forint árfolyamának változásából, legalább is a kifizetés szempontjából.

Az NFÜ tájékoztatása szerint a forint-euró árfolyam mozgása most csak elviekben jelent növekményt a keretek szempontjából, mert az összesítésre a finanszírozási csomag a 2013. évi lejártakor kerül. Ha akkor pozitív a növekmény, ezt további fejlesztésre lehet használni.

De Blasio Antonio fideszes néppárti európai parlamenti (EP-) képviselő azt kérdezte szerdán az Európai Bizottságtól, megteheti-e a magyar kormány, hogy visszatartja az euró-forint árfolyamváltozásából keletkező többletforrást, miután a támogatások összege euróban van meghatározva, illetve az unió euróban utalja azt ki. Szerinte e többletforrás jogos tulajdonosai azok a kedvezményezettek, akiknek a vállalkozások megvalósításához erre az összegre is elengedhetetlen szükségük van.

Forrás: Privátbankár


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.