Készül a NAV a Valentin-napra
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Kereskedőket, alkalmi árusokat, vendéglátóhelyeket és csomagküldő szolgálatokat is ellenőriz majd az adóhatóság.
Február 14-hez közeledve egyre nagyobb az érdeklődés a különböző szolgáltatók, kereskedők Valentin-napi kínálata iránt. Az árusoknak azonban ebben az időszakban sem szabad megfeledkezniük a jogszabályok betartásáról, így például arról, hogy a bevételről nyugtát, számlát adjanak a vevőnek. Az elkövetkező napokban többek között ennek teljesítését ellenőrzi a NAV a fővárosban és Pest megyében – olvasható az adóhatóság lapunknak küldött közleményében.
A NAV Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatóságának tapasztalatai szerint a jeles napot megelőzően sokan veszik igénybe a kuponos akciók nyújtotta kedvezményeket, a csomagküldő szolgáltatásokat, de megnő az éttermek, cukrászdák és virágüzletek forgalma is.
Az elkövetkező napokban nemcsak ezeken a területeken tevékenykedők, de az alkalmi árusok és az internetes kereskedők, szolgáltatók is készüljenek fel adóhatósági ellenőrzésre.
Az adóellenőrök a bevételek bizonylatolásán túl azt vizsgálják, hogy az árusok rendelkeznek-e adószámmal, bejelentették-e alkalmazottaikat és tudják-e igazolni árujuk eredetét.
Számviteli változások 2014 |
- Először alkalmazzuk a mikrogazdálkodói beszámolót
- A hibajavításokkal kapcsolatos gyakorlati tudnivalók
- Milyen változásokat kell figyelembe vennünk a 2014-es üzleti évben?
- Milyen hatása van az új Ptk. hatályba lépésének a számvitelre?
Értesüljön az újdonságokról, tegye fel kérdéseit szakértő előadóinknak dr. Andor Ágnesnek és Tomcsányi Erzsébetnek, jöjjön el 2014. február 25-én szakmai konferenciánkra!
A továbbképzésen való részvétel mérlegképes könyvelőknek, vállalkozási szakterületen, számviteli témakörben 8 kreditpontot ér.
Helyszín: Best Western Hotel Hungária, 1074 Budapest Rákóczi út 90.
Bővebb információk és jelentkezés itt
|
Az olyan jogszabályi rendelkezések betartása, mint például a nyugta-, és számlaadás, vagy a foglalkoztatottak bejelentése nemcsak a kereskedők, szolgáltatók, de a vásárlók és a munkavállalók érdeke is. Hiszen míg az előbbiek akár egymillió forintig terjedő mulasztási bírságot és több évet érintő adóellenőrzést kockáztatnak, addig az utóbbiak vásárlói jogaikat (pl. minőségi kifogás, garanciális igény érvényesítése), vagy épp szolgálati idejüket, társadalombiztosítási ellátásra való jogosultságukat veszíthetik el – olvasható a NAV közleményében.