Már be lehet fizetni az Államadósságcsökkentő Alapba


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Összefogás az Államadósság Ellen Alap létrehozásáról szóló 69/2011. (IV.28.) kormányrendelet szerint április 29-től bárki utalhat az Alap számlaszámára, akár itthonról, akár külföldről. Május 3-án pedig megkezdődött annak a törvényjavaslatnak a vitája is, ami a befizetésekhez kapcsolódó adókedvezményeket szabályozza.

Az alapba bárki befizethet, legyen szó belföldi vagy külföldi természetes vagy jogi személyről, vagy jogi személyiség nélküli szervezetről.

Az OTP Banknál nyitott számla száma a belföldön indított utalás esetében 11707000-22222222, a külföldön indított utalás esetében HU62 11707000-22222222-00000000, SWIFT kód: OTPVHUHB.

A kormányrendelet kiköti, hogy az alapba befizetett összegeket csakis az államadósság csökkentésére lehet felhasználni, másra nem. A számlaszámra beérkező összegeket legkésőbb három nap múlva az OTP Bank továbbutalja a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapba.

Az Összefogás az Államadósság Ellen Alapot határozatlan időre hozták létre, esetleges megszüntetésekor az abban felgyűlt vagyont ugyancsak tovább kell adni a nyugdíjreform-alapba.

A rendelet szerint az alap honlapján nyomon lehet majd követni, hogy folyamatosan mennyi pénz gyűlik az Alapba. A honlap azonban egyelőre még nem üzemel.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

A közvetett adózás rendszere Mauritiuson (3. rész)

Sorozatunk előző részeit itt találja. Mauritiuson a pénzügyi év megközelítése alapvetően különbözik az európai megközelítéstől, ugyanis amíg nálunk jellemzően december 31-ével ér véget a pénzügyi év, addig Mauritiuson június 30-ára esik ez az időpont. A könyvek éves zárása is ehhez igazodik, annyi engedménnyel, hogy ettől el lehet térni, ha a cég bármilyen más okból más […]

2024. október 24.

Illeték-kiszabás: mitől is függ a forgalmi érték?

A forgalmi értéknek vagyonszerzés, öröklés esetén kiemelkedő szerepe van, ugyanis ez lesz az illetékfizetés összegének alapja. Miután a vagyonszerzési illeték alapja a forgalmi érték (illetve a terhekkel csökkentett forgalmi érték, vagyis az ún. tiszta érték), az illetékkiszabási eljárás meghatározó sarokpontja a forgalmi érték-megállapítás. E tekintetben számos kérdés felmerülhet, néhány érdekességre térünk ki cikkünkben.