Minden negyedik forint nem adózik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

„Indokolatlanul nagy figyelmet kap az eva-változtatás, ahhoz képest, hogy az adójóváírás megszüntetése jóval komolyabban érint egy nagyobb és kiszolgáltatottabb réteget” – mondta Vámosi-Nagy Szabolcs egyetemi tanár, az APEH volt elnökhelyettese a Budapesti Gazdasági Főiskola adóváltozásokról szóló rendezvényén.

„A 3,4 millió ember által igénybe vett adójóváírás kivezetése adószakmailag indokolt, de nem igazságos. Ehhez képest a 96 ezer vállalkozás által használt eva egy elvtelen, indokolatlan átalány” – tette hozzá.

Az adószakértő elmondta, hogy a világ minden országában az adóemelés az egyetlen elfogadható lehetőség költségvetés befoltozására, ha a kormányzat nem akar nehezebben végigvihető, kiadásoldali strukturális reformokat végrehajtani.Örvendetes célnak tarja a határozott államadósság-csökkentést, de az egyes adóváltozásoknál nem csak az elsődleges funkciókat, azaz a bevételt érdemes vizsgálni, hanem az ezzel kiváltott politikai és magatartási célokat is.

„Különösen igaz ez olyan országban, ahol minden negyedik forint után nem adóznak” – tette hozzá Vámosi-Nagy. Ennek kapcsán jegyezte meg, hogy tapasztalata alapján adócsökkentéstől csak évtizedek után lehet várni az adómorál javulását, mondván: „van egy olyan réteg, aki inkább költ többet könyvelőre, csak ne kelljen adóznia”.

Folytatás az index.hu-n, az alábbi linken.

Forrás: index.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.