Népszerűek a távmunkás pályázatok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Eddig 34 projektet támogat 4,2 milliárd forinttal a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a hátrányos helyzetű kistérségekben indított vállalkozások számára indított pályázati konstrukcióban. Az érdeklődés többszörösen meghaladja az NFÜ előzetes várakozásait. A projektgazdák májustól decemberig küldhetik el pályázataikat, ám az eddig megítélt támogatások összege már most több mint fele a két konstrukció teljes költségvetésének.

A gazdaságfejlesztési (GOP) és a közép-magyarországi operatív program (KMOP) keretei közt kiírt, Komplex technológiaberuházás a hátrányos helyzetű kistérségekben induló vállalkozások részére című pályázat elsősorban a kis- és középvállalkozások technológiai fejlesztésen, korszerűsítésen alapuló kezdeményezéseit társfinanszírozza. A konstrukció célja, hogy a hátrányos és leghátrányosabb helyzetű kistérségekben a munkalehetőséget teremtő beruházások támogatásával elősegítse az adott térség felzárkóztatását, a térségek közötti egyenlőtlenségek csökkentését és a távmunka lehetőségének megteremtését az adott régióban. A GOP-ban kiírt pályázat költségvetése 6,5 milliárd forint, a KMOP-é 988 millió forint 2008-ra, melyet az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a magyar költségvetés közösen finanszíroz. A pályázatok 2008. május 5. és 2008. december 31. között nyújthatók be.

Az NFÜ előzetesen a két programban összesen 10-98 közötti sikeres pályázatra számított idén, azonban az első hónapban 26 sikeres pályázat született a gazdaságfejlesztési és további 8 a közép-magyarországi program keretei közt; az előbbiek számára az NFÜ több mint 3,6 milliárd, az utóbbiaknak pedig 650 millió forint forintot ítélt meg.

Az igényelt támogatás 10-500 millió forint közt lehet a hátrányos helyzetű régiókban és 10-150 millió forintot igényelhetnek a Pest megyei vállalkozások. A támogatás mértéke a legtöbb esetben a projekt teljes költségének maximum 30 százaléka, a leghátrányosabb régiók és mikrovállalkozások esetében ez 40-50 százalékig módosulhat. A projektgazdáknak a támogatási szerződés hatályba lépését követően 24 hónapon belül kell eljutniuk a projekt befejezéséig.

Forrás: Napi Online


Kapcsolódó cikkek

2024. október 31.

Adók valorizációja: tiltakozik a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete

A mindenszentek alkalmából bejelentett adóemelések mértékének megállapítása nem függhet a Központi Statisztikai Hivataltól – olvasható a közleményben. Korai még lustaságból automatizmusokat alkalmazni, mert az adóemelés az adóemelés, ahol hatástanulmánynak és társadalmi egyeztetésnek lenne helye. Az adóemelést nem generálhatja a KSH! Ezért az MKOE tiltakozik a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján megállapított adómértékek ellen! Mindeközben hiányzik […]

2024. október 31.

Adócsomag 2025: néhány újabb meglepetés

Az EY szakértői összeállították a legfontosabb újításokat az adócsomagból, olyan várható változásokat szemezgettünk belőle, amelyek eddig nem kaptak figyelmet.

2024. október 31.

Adómentesen nyújtható juttatás lesz az állatkerti belépőjegy

Az állatkertek látogatószámának növelése és a potenciális látogatók ösztönzése érdekében indokolt az állatkerti belépőjegy beemelése az adómentesen nyújtható juttatások körébe – olvasható a kormány által benyújtott adócsomag-javaslatban.