Új forráshoz jutnak a közepes cégek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európai Beruházási Bank (EIB) 100 millió eurót kölcsönöz a Magyar Fejlesztési Bank Zrt.-nek (MFB) arra a célra, hogy az magyarországi közepes vállalkozások projektjeit hitelezze meg – jelentették be kedden Brüsszelben.

A kölcsönnel a 250 főnél több, 3 ezer főnél kevesebb embert foglalkoztató cégek hosszú távú finanszírozási igényeinek kielégítését kívánják segíteni – számolt be az MTI. Ez különösen fontos célkitűzés a jelenlegi pénzügyi válság közepette – hangsúlyozták a hitelt bejelentő közleményben, hozzátéve azt, hogy az MFB ismeri a helyi piacot, vannak középvállalati ügyfelei, és fejlett fiókhálózattal rendelkezik.

Az EIB az egyes kis-, illetve közepes nagyságrendű projekteket legfeljebb 50 százalék erejéig hajlandó megfinanszírozni – projektenként 25 millió eurós felső értékhatárral – az ipar, a közlekedés, a környezetvédelem, az energia és az energiatakarékosság, az infrastruktúra, valamint a szolgáltatások terén, utóbbiba beleértve a turizmust is.

Az EIB korábban már öt alkalommal nyújtott kölcsönt az MFB-nek – összesen 350 millió euró értékben – a kis- és közepes vállalkozások támogatására. 1990 óta az EIB – beleértve ezt a száz milliós kölcsönt – 10,2 milliárd euró kölcsönt folyósított Magyarországnak. Ez utóbbi összegből 2,4 milliárd euró szolgálta a kis- és közepes cégek vállalkozói tevékenységét, a közepes méretű vállatokat, illetve az önkormányzatokat.

Forrás: Napi Online


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.