A hitelminősítő a korábbi 3,5 százalékos gazdasági növekedés helyett 4 százalékos idei GDP-csökkenésre számít, ezért a magyar adósságbesorolás kilátását.
A korábbi stabilra módosította vissza a több mint két hónapja megadott, felminősítés lehetőségére utaló pozitívról a hosszú és rövid lejáratú, devizában és forintban fennálló magyar államadósság-kötelezettségek osztályzati kilátását a Standard & Poor’s, mindenekelőtt az új koronavírus okozta járvány várható gazdasági hatásaival indokolva a lépést.
A nemzetközi hitelminősítő egyben bejelentette, hogy megerősíti a befektetési ajánlású, “BBB/A-2” szintű magyar szuverén besorolást.
Az S&P február 14-én javította pozitívra a magyar államadós-osztályzat kilátását, és akkor még azt jósolta, hogy ha a magyar gazdaságot nem éri külső sokk, a magyar hazai össztermék (GDP) az idén 3,5 százalék körüli ütemben bővülhet. A kilátás stabilra módosításának indoklásában ugyanakkor a cég közölte, hogy a Covid-19-járvány kedvezőtlen hatásai miatt az idén 4 százalékos GDP-csökkenést vár a magyar gazdaságban.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy várakozása szerint az erőteljes magyar makrogazdasági alapmutatók és az ösztönző lépések miatt a magyar gazdaság elviseli a sokkot és jövőre ismét élénk növekedésnek indul, sőt kedvező forgatókönyvek esetén a kilábalás már az idei év második felében elkezdődhet.
A Standard & Poor’s közölte: alapeseti előrejelzése szerint a magyar gazdaság növekedése 2021-ben elérheti a 4,8 százalékot, bár a későbbi években valószínűleg 2-2,5 százalék körüli ütemeken stabilizálódik.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Elektronikus cégképviselet: az IM szerint sem kötelező bejegyezni a cégképviselő elektronikus aláíró tanúsítványát
2021. január 25.
A Cégtörvény nem egészen egyértelmű szabályozása miatt sokakban kérdésként merült fel, hogy használható-e vajon cégjegyzésre (a cég írásbeli képviseletére) a cégképviselő magánszemély elektronikus aláíró tanúsítványa akkor is, ha az nincs bejegyezve a cégjegyzékbe.
Nyáron támadhat fel a szállodaipar
2021. január 25.
A korlátozások fokozatos feloldásával várhatóan először a vidéki szálláshelyek iránt térhet vissza a kereslet – derül ki a a BDO Magyarország könyvvizsgáló és tanácsadó cég iparági elemzéséből.
Az építőipar idén visszaállhat a járvány előtti szintre
2021. január 25.
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke szerint az építőipar teljesítménye az idén elérheti a 4500 milliárd forintot, ami a járványhelyzet előtti, 2019. évi szintnek felel meg.
Sokat ledolgozott a zuhanásból a GKI konjunktúraindexe
2021. január 25.
Az év első hónapjában az üzleti és a fogyasztói várakozások is javultak - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Az év végére utolérheti magát a világgazdaság – infografika
2021. január 22.

A jelenlegi várakozások szerint a globális GDP akár 5 százalékkal is nőhet az idén, ledolgozva a világjárvány miatti visszaesést. Kína már most pozitívban lehet. Az InfoTandem infografikája.