48 ezer feketemunkást kapcsoltak le a munkaügyisek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség közzétette az első három negyedévre vonatkozó ellenőrzési eredményeit.

Az első kilenc hónap során 43 454 munkáltató vizsgálatára került sor. Ebből 31 384-nél találtak szabálytalanságot a felügyelők, ami az összes ellenőrzött munkáltató 72,2 %-a. Ez az előző időszakhoz képest 0,9 %-os növekedést mutat.

Az ellenőrzött munkavállalók száma 671 168 fő volt, közülük 414 360 főnél volt szabálytalan a foglalkoztatás, ami az ellenőrzött létszám 61,7 %-a. Ez az előző időszakhoz képest 2 %-os csökkenést mutat.

A munkavédelemben és munkaügyben kiszabott bírságok összege 5 154 910 352Ft volt ebben az időszakban.
Továbbra is rendkívül magas a feketén foglalkoztatottak száma, ebben az időszakban a hatóság 48 078 főnél állapította meg ezt a szabálytalanságot.

Forrás: Pénzcentrum


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.