48 ezer feketemunkást kapcsoltak le a munkaügyisek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség közzétette az első három negyedévre vonatkozó ellenőrzési eredményeit.

Az első kilenc hónap során 43 454 munkáltató vizsgálatára került sor. Ebből 31 384-nél találtak szabálytalanságot a felügyelők, ami az összes ellenőrzött munkáltató 72,2 %-a. Ez az előző időszakhoz képest 0,9 %-os növekedést mutat.

Az ellenőrzött munkavállalók száma 671 168 fő volt, közülük 414 360 főnél volt szabálytalan a foglalkoztatás, ami az ellenőrzött létszám 61,7 %-a. Ez az előző időszakhoz képest 2 %-os csökkenést mutat.

A munkavédelemben és munkaügyben kiszabott bírságok összege 5 154 910 352Ft volt ebben az időszakban.
Továbbra is rendkívül magas a feketén foglalkoztatottak száma, ebben az időszakban a hatóság 48 078 főnél állapította meg ezt a szabálytalanságot.

Forrás: Pénzcentrum


Kapcsolódó cikkek

2024. június 24.

Július elsejéig lehet jelentkezni a Családbarát Munkahely pályázatra

Az idei évtől kis-, közép- és nagyvállalatok, költségvetési, civil és egyházi szervezetek is jelentkezhetnek a Családbarát Munkahely pályázata, amivel szinte a munkáltatók teljes spektrumát sikerült lefedni – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára, Beneda Attila az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

2024. június 24.

Konszolidáció és az Excel: Mikor éri meg szintet lépni?

Az utóbbi években kétségkívül soha nem látott módon felértékelődött a vállalatok alkalmazkodóképessége az új, illetve változó körülményekhez. Ráadásul ennek az alkalmazkodásnak a kulcsa sokszor a gyorsaság és a rugalmasság. A vállalatoknak emiatt folyamatosan értékelniük kell meglévő rendszereiket, folyamataikat, és ez alól nem jelentenek kivételt a konszolidációs, illetve csoportbeszámolási rendszerek sem. A PwC szakmai cikke:

2024. június 21.

A kisgyermekes szülők érdekében indított versenyfelügyeleti eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a szlovákiai EC Global SVK s.r.o. vállalkozással szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt; a GVH gyanúja szerint a cég a weboldalán reklámozott, jellemzően kisgyermekes szülőknek ajánlott termékek esetében megtéveszti a fogyasztókat az egészségre és gyógyhatásra vonatkozó állításokkal.