A februári mérsékelt fellendülést jelző értékén stabilizálódott a BMI márciusban is


A februári mérsékelt fellendülést jelző értékén stabilizálódott a beszerzésimenedzser-index (BMI) márciusban: szezonálisan kiigazított értéke: 52,3 pont volt, megegyezett a februárival – közölte kedden a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

A BMI 50 százalék feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülésére, 50 százalék alatti értéke a recesszió irányába való elmozdulásra utal. Márciusban a válaszadók az előző hónaphoz képest enyhe bővülésről számoltak be.

Az indexek többségében emelkedtek, hét index áll a fellendülési tartományban. A foglalkoztatás 50 pont alatt áll, az indexérték 0,2 százalékponttal nőtt. Az új rendelések mennyisége nőtt, bár az indexérték 1,3 százalékponttal csökkent.

A termelési mennyiség ismét bővülést jelez, az e havi indexérték 1,0 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt áll, értéke 0,2 százalékponttal nőtt. A vásárolt készletek index értéke 3,2 százalékponttal csökkent februárhoz képest.

A külpiaci mutatók közül az import indexe 2,9 százalékponttal, az exporté 3,0 százalékponttal emelkedett. A beszerzési árak enyhén emelkedtek, az index értéke 6,1 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. A beszerzési mennyiség index 5,5 pontot esett vissza. A késztermékkészletek indexe 6,5 százalékponttal nőtt e hónapban.

Forrás: Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) sajtóanyaga


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).