A forgalom tavaly év végére elérte a 2019-es rekordév 75 százalékát a Budapest Airportnál


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2022-ben 12 205 070 utas fordult meg, az utasforgalom így az év végére elérte a 2019-es rekordév 75 százalékát – közölte a Budapest Airport pénteken.

Az éves forgalom 216 százalékkal haladta meg a 2020-ast, a pandémia első évét és 164 százalékkal a 2021-est, annak második évét – írták. A legforgalmasabb hónap 2022-ben az augusztus volt, 1 299 814 utassal. A közlemény szerint 2022-ben Budapestről 140 célállomásra lehetett repülni, ami gyakorlatilag megegyezik a 2019-ben elérhető desztinációk számával.

Kiemelték, a hosszú távú járatok közül az észak-amerikai célállomásokat kivéve minden desztináció visszaépült a járvány alatt is meglévők mellé, így 2022 végétől újra lehet utazni közvetlen járattal Kínába is.

A menetrendben tavaly 11 új úti cél jelent meg, és 4 új légitársaság gazdagította a budapesti repülőtér kínálatát, a legnépszerűbb úticél London, Tel Aviv és Párizs volt. A Budapest Airport hangsúlyozta, hogy a légiáru mennyisége minden eddigi rekordot megdöntve év végére elérte a 194 000 tonnát, az előző évhez képest ez 5,8 százalékos, 2019-hez viszonyítva pedig 44 százalékos növekedés.

Ez azért is figyelemre méltó a BA szerint, mert a globális gazdasági lassulás a légiáru szállításban is visszaesést okozott, a Budapest Airport légi áru elosztó központ szerepe viszont a kelet-közép-európai régióban tovább erősödött. Ráadásul a rekord árumennyiséget kevesebb repüléssel sikerült elérni, 2021-hez képest 11,5 százalékkal csökkent a cargo járatok száma – ismertették.

A közleményben kitértek arra, hogy a Budapest Airport által az elmúlt 4 évben végzett fejlesztések értéke 2022 év végére elérte a 90 milliárd forintot, 2023 tavaszára pedig ez a szám a 100 milliárd forintot is meghaladja majd.

A BUD-csoportnál – Budapest Airport, Repülőtéri Üzemanyag Kiszolgáló Kft. (RÜK), BUD Security – jelenleg 1460-an foglalkoztatottak, 447-en tavaly érkeztek a vállalatcsoporthoz. A dolgozók száma meghaladja a 2019-es szintet, annak ellenére, hogy a COVID negatív hatásai miatt 2020-ban két csoportos létszámleépítésre kényszerültek. A járvány után a létszámcsökkentésben érintett munkavállalók közül 131-en tértek vissza a csoporthoz – tájékoztatott a Budapest Airport.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 28.

Nemcsak IT-feladat a közelgő, nagy SAP-átállás

A következő időszakban azoknak az SAP-rendszert használó nagyvállalatoknak is át kell állniuk a megoldás új, S/4HANA változatára, akik maguktól ezt egyébként nem feltétlenül tennék meg, mert a gyártó 2027-től nem támogatja tovább a korábbi kiadásokat. Az új változat sok esetben azonban egy teljesen más architektúra, az átállás sok tekintetben csaknem olyan, mintha egy teljesen új ERP-rendszert kellene bevezetni. Ez komoly kihívásokat támaszthat a felhasználók felé, egy nem megfelelően vezényelt átállás pedig akár jelentősen visszavetheti a cég eredményességét ‒ figyelmeztet a Helix Consulting vezetője.

2024. május 28.

„Vásárold meg most, fizesd ki később” – új trend az online vásárlásoknál, már elérhető a BNPL-szolgáltatás az MBH Banknál

Újfajta, hazánkban még kevéssé ismert szolgáltatást tett elérhetővé az MBH Bank a vállalkozások számára. A halasztott fizetés („Buy now, pay later”, BNPL) lényege az, hogy a vásárló a megvásárolt dolgokat később, akár kamatmentes részletekben fizetheti ki, miközben az eladó azonnal hozzájut az értékesített áru ellenértékéhez. A folyamat egyszerűbb és gyorsabb, mint egy áruhitel-konstrukció, vagy egy hitelkártya, az eladó számára pedig a banki háttérnek köszönhetően biztonságos. A tapasztalatok szerint a halasztott fizetési lehetőség számottevő üzleti növekedést is generálhat azzal, hogy növeli a vásárlási kedvet és a kosárértéket. A szolgáltatás a céges vevői ügyfélkörrel rendelkező vállalkozók számára érhető el az MBH Bank BUPA platformján.