Bankhírek: az MBH Bank eredményes az első negyedévben, a Cofidis Csoport megvásárolja a Magyar Cetelem Bankot


Az MBH Bank Nyrt. korrigált adózott eredménye az első negyedévben elérte a 90,8 milliárd forintot – tette közzé a pénzintézet tőzsdei jelentésében közleményben. A Cofidis SA megállapodást írt alá a napokban a BNPP PF Group magyarországi leányvállalatának megvásárlásáról, így a Magyar Cetelem Bank részvényei a Cofidis SA tulajdonába kerülnek.

Kiemelték: a bank 68,4 milliárd forint korrekciós tételt alkalmazott, elsősorban a kormányzati intézkedések, a Sberbankhoz kapcsolódó OBA díjfizetési kötelezettség és az egyszeri integrációs költségek miatt. A bank mérlegfőösszege a negyedév végére elérte a 10 446,8 milliárd forintot, amely éves szinten 1,5 százalékos növekedés.

A hitelállomány éves összevetésben 340,1 milliárd forinttal, 7,4 százalékkal 4956 milliárd forintra nőtt; a kimagasló eredményt a bank vállalati üzletágának teljesítménye és a Sberbank állományának átvétele támogatta.

A betétállomány 233,3 milliárd forinttal, 3,8 százalékkal 6421,8 milliárd forintra nőtt, amelyen belül a vállalati állomány 12,3 százalékkal nőtt. A bank saját tőkéjét a külső gazdasági körülményekre reagálva egy év alatt 16,9 százalékkal 831,7 milliárd forintra növelte márciusig, így a tőkemegfelelési mutató 19,7 százalék lett, ami jelentősen meghaladja a szabályozói elvárásokat.

Barna Zsolt, az MBH Bank elnök-vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta, hogy stabil üzleti teljesítménnyel és jelentős tőketartalékkal folytatják a munkát, hogy ügyfeleiknek még jobb szolgáltatásokat biztosítsanak és piacvezető, digitális bankot építsenek.

A jelentés a korábbi MKB Bank és a Takarék Csoport, a tavaly beolvadt Budapest Bank és a sikeresen átvett Sberbank számait is tartalmazza. Az MBH Bank az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésével jött létre április végére. Ezt megelőzően a Budapest Bank beolvadt az MKB Bankba. Az MBH Bank csaknem 2 millió lakossági és vállalati ügyfelet szolgál ki, a legtöbb fiókkal rendelkezik Magyarországon, és több mint 9000 munkavállalót foglalkoztat.

A Cofidis Csoport megvásárolja a Magyar Cetelem Bankot

A Cofidis SA megállapodást írt alá a napokban a BNPP PF Group magyarországi leányvállalatának megvásárlásáról, így a Magyar Cetelem Bank részvényei a Cofidis SA tulajdonába kerülnek – jelentette be a fogyasztási hitelszolgáltató szerdán közleményében.

Kiemelték, hogy az ügylet jövő év első negyedévében léphet hatályba, amelynek feltétele a különböző hatósági engedélyek beszerzése.  Gilles Sauret, a Cofidis csoport igazgatótanácsának elnöke a közlemény szerint elmondta, hogy az akvizíció új lendületet ad a cégnek Magyarországon, ahol céljuk, hogy teljes körű fogyasztási hitelezővé váljanak. Emellett az ügylet lehetővé teszi a csoport számára, hogy megerősítse jelenlétét Közép-Európában – fűzte hozzá.

A Cofidis Csoport kilenc országban működik, több mint 40 éve foglalkozik fogyasztási hitelszolgáltatásokkal. Az e-beszamolo.hu oldalon elérhető adatok szerint a Cofidis Magyarországi Fióktelepe tavaly 3,0 milliárd forint adózás előtti veszteséget szenvedett el, szemben az  egy évvel korábbi 13 millió forintos nyereséggel. A nettó kamatbevétel 2022-ben 10,5 milliárd, 2021-ben 11,7 milliárd forint volt.

A Magyar Cetelem Bank Zrt. 1996 óta van jelen Magyarországon, és a Cofidishez hasonlóan lakossági fogyasztási hitelezéssel foglalkozik. Alapítója és egyben 100 százalékos tulajdonosa a francia Cetelem S.A., amely 1999-óta a BNP Paribas csoport tagja. A pénzintézet adózás előtti eredménye 2,3 milliárd forint volt tavaly, miközben egy évvel korábban még 3,8 milliárdos veszteséget jelentettek. A nettó kamateredmény 10,5, illetve 4,0 milliárd forint volt 2022-ben és 2021-ben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.