Bolgár és albán bankot vett az OTP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az OTP Bank többségi tulajdont szerzett a Societe Generale francia nagybank bulgáriai és albán leányvállalatában – közölte az OTP a BÉT honlapján csütörtökön.

Az OTP így a bolgár bankban, a Societe Generale Exressbank AD-ben (SGEB) 99,74 százalékos részesedést szerzett, valamint megvette az SGEB egyéb bolgár leányvállalatait is.

A közlemény szerint az SGEB 6,7 százalékos piaci részesedésével a bolgár bankszektor 7. legnagyobb szereplője, univerzális bankként a lakossági és vállalati szegmensben egyaránt aktív.

„Az akvizíció eredményeként az OTP Csoport még meghatározóbb piaci szereplővé válik Bulgáriában” – olvasható a közleményben.

Az OTP Bank 2003 óta van jelen Bulgáriában és folyamatosan nyereségesen működött.

Az OTP tavalyi éves jelentése szerint a pénzintézet bulgáriai érdekeltsége, a DSK Csoport 2017-ben az előző évivel közel megegyező, 47,1 milliárd forintos eredményt ért el, ezzel eredmény-hozzájárulása továbbra is a második legmagasabb volt az OTP Csoporton belül.

Az OTP az albán bankban, a Banka Societe Generale Albania SH-ban (SGAL) pedig 88,89 százalékos részesedést szerzett.

Az SGAL közel 6 százalékos piaci részesedésével Albánia 5. legnagyobb bankja, és szintén aktív a lakossági és vállalati szegmensben.

Mindkét tranzakciót várhatóan az idei év negyedik negyedévében zárják le, a szükséges hatósági engedélyek megszerzésének függvényében.

A közleményben megjegyzik, hogy a tranzakció mellett a Societe Generale és az OTP Bank tárgyalásokat folytat egy együttműködési megállapodás megkötéséről, szolgáltatások kölcsönös nyújtására, elsősorban befektetési banki, tőkepiaci, finanszírozási és nemzetközi banki szolgáltatások területén, Albániában, Bulgáriában, Horvátországban és Magyarországon.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 8.

Az egészségügyi szektor növekedésére számít a DLA Piper

Az egészségügyi szektor döntéshozóinak 95 százaléka a bevételek növekedésére számít 2024-re vonatkozóan, ugyanakkor olyan, más ágazatokban domináns trendek, mint az ESG és az AI egyelőre nem szerepelnek a prioritási listák élén – derül ki a DLA Piper által publikált globális riportból. A DLA Piper Hungary szakértői jogi és pénzügyi szempontból azonosították az egészségipar fejlődésének mozgatórugóit, valamint aktuális kihívásait a Life Sciences Index 2024 felmérés alapján.

2024. július 8.

Sokkal nagyobb inflációt érzékelnek a fiatalok, mint amit a KSH mér

Továbbra is a ténylegesnél jóval magasabb inflációt érzékelnek a fiatalok a K&H ifjúsági index szerint. A második negyedévben átlagosan 18 százalékos drágulásról számoltak be, ami nem mutat jelentős változást az első negyedéves felmérésben szereplő 19 százalékos átlaghoz képest, ugyanakkor jóval meghaladja a hivatalos statisztikákban szereplő májusi 4 százalékos áremelkedést.