Csaknem 120 ezren cseréltek mobilkészüléket az NMHH támogatásával


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mintegy 120 ezren vették igénybe a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatását mobilkészülékeik cseréjéhez 4,2 milliárd forint értékben – tájékoztatta az NMHH kedden.

A hatóság közleményéből kiderül, hogy az elavult telefonok cseréjéhez 20-40 ezer forintos támogatást biztosítottak az elmúlt tizenkét hónapban. Feltétel volt, hogy a lakossági felhasználó 3G- vagy 2G-készülékét leadja és új, legalább 4G-képes telefont vegyen. A NetreFel nevű készülékcsere-programmal és a hozzá kapcsolódó edukációs kampánnyal az NMHH a 3G-hálózatok zökkenőmentes kivezetését kívánta támogatni.

A készülékcsere-program legfontosabb eredménye az, hogy a Telekom és a Vodafone 3G hálózatának teljes, a Yettel 3G hálózatának pedig részleges lekapcsolása zökkenőmentesen, fogyasztói panaszok nélkül megtörténhetett 2022-2023-ban – írták. Hozzátették: a 3G-hálózatok kivezetése a hazai lakossági készülékállomány korszerűsödése a következő években érdemben hozzájárulhat a frekvenciakészlet hatékonyabb kihasználásához, az 5G terjedéséhez, a mobilinternet szolgáltatás választékának és minőségének javulásához.

A statisztikák szerint négy készülékcseréből hármat elektronikai áruházakban, egyet mobilszolgáltatók fiókjaiban bonyolítottak le. A cserék legnépszerűbb modellje a Samsung Galaxy A13-as volt, 35 százaléka ezt a típust választotta; továbbá Dobogós még a Xiaomi Redmi 9AT – 15 százalék – és a Nokia 225 – 10 százalék – is.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).