Családi csődvédelmet javasol a KDNP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Családi csődvédelem bevezetését javasolja a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP). A lehetőséggel azok élhetnének, akik bár fizetésképtelenek, segítséggel van esélyük kilábalni nehéz helyzetükből.


A családi csődvédelem azoknak jelenthetne segítséget, akik törleszteni már nem tudnak, de otthonuk elvesztése, vagy teljes ellehetetlenülésük még megelőzhető vagyongondnok közreműködésével – mondta Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője. A törlesztések komoly gondot jelentenek napjainkban, és sok család kerül csődközeli helyzetbe, vagy jut csődbe – tette hozzá a politikus.

Bagdy Gábor országgyűlési képviselő úgy vélte, hogy a családi csődvédelemmel 5-15 ezer családon lehetne segíteni évente. Elképzeléseik szerint ha a csőd részleteiről a felek nem tudnak megegyezni, bírósághoz fordulhatnának. Az egyezség mellett pedig családi csődgondnok, vagyongondnok segítené az érintett családokat.

Ez több éves együttműködést is feltételezhet a helyzet rendezéséig; nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, az intézményi háttér kidolgozása akár öt-tíz évet is igénybe vehet.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.