Csökkent a Telekom nyeresége és bevétele


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Telekom Nyrt. csoport adózott eredménye éves összehasonlításban 1,5 százalékkal 14,5 milliárd forintra csökkent, árbevétele 4,1 százalékkal 160,8 milliárd forintra mérséklődött az idén a második negyedévben – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján, nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült gyorsjelentésében.

Elemzők valamivel több mint 3 százalékos (162 milliárd forint) bevételcsökkenést és 16,3 százalékos (11,5 milliárd forint) adózotteredmény-csökkenést vártak.

A bevételek csökkenése mögött kizárólag a magyarországi rendszerintegrációs- (RI) és IT-bevételek erőteljes csökkenése áll, amelyet az állami szektorban megvalósult szerződések jelentősen alacsonyabb volumene, valamint egy, az előző évben végrehajtott, egyszeri projekt hatása okozott. Az összes többi szegmensben Magyarországon és Észak-Macedóniában nőttek a bevételek a negyedévben – idézte a társaság közleménye Rékasi Tibor vezérigazgatót.

A cég EBITDA (kamat-és adófizetés, valamint értékcsökkenési leírás előtti) eredménye éves összevetésben 13,4 százalékkal, 56,9 milliárd forintra nőtt 2019 második negyedévében, illetve 11,4 százalékkal 103,3 milliárd forintra 2019 első hat hónapjában.

A jelentés szerint az árbevételen belül a mobil bevételek éves összehasonlításban 1,8 százalékkal, 84,9 milliárd forintra nőttek 2019 második negyedévében, köszönhetően a mobil adatbevételek mindkét országban tapasztalható növekedésének. A mobil bevételek 5,0 százalékkal 169,7 milliárd forintra nőttek 2019 első felében, a magasabb mobil adat- és a készülékértékesítési bevételek eredményeként.

A vezetékes bevételek 3,1 százalékkal 52,7 milliárd forintra nőttek 2019 második negyedévében éves összehasonlításban, valamint 2,6 százalékkal 105,3 milliárd forintra 2019 első félévében. A növekedés hátterében, főként a készülékértékesítési, a TV- és a szélessávú kiskereskedelmi szolgáltatási bevételek emelkedése áll.

A jelentésben kitértek arra: a Magyar Telekom bejelentette, hogy előzetes megállapodást írt alá a T-Systems Magyarország Zrt. 4iG Nyrt. részére történő eladásáról. A felek közötti megállapodás értelmében az előzetes vételárat nem hozzák nyilvánosságra, az ügylet pénzügyi hatását még nem lehet megbízhatóan megbecsülni.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Második lengyelországi kötvénykibocsátását hajtotta végre a Cordia

Második kötvénykibocsátását hajtotta végre a Varsói Értéktőzsde (WSE) Catalyst platformján a Cordia-csoporthoz tartozó Cordia Polska Finance, amely 120,4 millió zloty értékben adott el 3,5 éves futamidejű, változó kamatozású kötvényeket, amelyek mind az intézményi, mind a magánbefektetők körében népszerűek voltak – közölte a Futureal-csoporthoz tartozó Cordia lakóingatlan-fejlesztő szerdán.

2024. július 3.

Mabisz: megközelítette az egymilliót a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítással rendelkezők száma tavaly

Az üzleti alapú szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítási szerződéssel, illetve az ilyen biztosítási védelemmel rendelkezők száma elérte a 947 ezret tavaly, a biztosítás által fedezett egészségügyi ellátások költsége pedig alig 20 milliárd forintról csaknem 27 milliárd forintra nőtt egy év alatt – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfőn.

2024. július 3.

Díjkorrekciók és új díjcsomagok a mobilszolgáltatások piacán

Az idei év igen jelentős átrendeződést hozott a mobilszolgáltatások piacán. Az év eleji kisebb-nagyobb mértékű roamingadatkeret-emeléseket követően március elejétől mindegyik jelentős mobilszolgáltató inflációkövető díjkorrekciót vezetett be, majd alig egy-másfél hónapon belül sorra mindhárom szolgáltató teljesen megújította az előfizetéses mobiltelefon-díjcsomagjainak kínálatát, és többségében rövidesen lezárta vagy már bejelentette, hogy lezárja a korábban előfizethető, díjkorrekcióval megemelt havi díjú tarifacsomagjait.