Ébredés jeleit mutatja a főváros és az agglomeráció használtlakás-piaca


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Márciusban már az ébredés jeleit mutatta a főváros és az agglomeráció használtlakás-piaca – közölte az OTP Ingatlanpont csütörtökön.

Laczi Csaba, az OTP Ingatlanpont budapesti régióvezetője szerint idén az első negyedév kulcsszava az „olcsóság” lett. Ennek megfelelően kerestek használt házakat és lakásokat az agglomerációban, és ez nyomta rá a bélyegét a forgalom alakulására az egyes fővárosi kerületekben is – olvasható az ingatlanközvetítő hálózat közleményében.

Példaként említették, hogy különösen jól teljesített a szomszédaihoz képest még mindig olcsóbb VIII. kerület. Ezen felül felzárkózott az élbolyhoz az egyébként kevésbé keresettek közül a X. kerület, Kőbánya, és a XX. kerület, Pesterzsébet is. A budai oldalon általában kisebb volt az érdeklődés, ráadásul veszített varázsából a vevők szemében a XI. kerület is, amely még tavaly és 2021-ben is slágernek számított a körükben.

A régióvezető szerint aki tényleg el akarta adni az ingatlanát, az mostanra már kénytelen volt belátni, hogy engednie kell az árból. Ám ezt a tranzakciókban már megmutatkozó árcsökkenést még nem tükrözik a hirdetési árak – fogalmazott a közleményben Laczi Csaba. Az OTP Ingatlanpont budapesti régióvezetője úgy vélte, a kilátásokat tekintve vízválasztó lesz április, amelynek a forgalma már jelezheti, mennyire pezsdülhet meg nyárra a piac. Abban azonban már biztos, hogy irreális lenne a tavaly tavaszi-nyári eredményeikhez mérni a várakozásaikat.

Laczi Csaba a közleményben arra is kitért, hogy a város és az agglomeráció közötti vándorlásnak most nincs meghatározott iránya, kialakulni látszik egy új egyensúly.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.