Egyszereplős lehet a szerencsejáték-piac?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 100 milliós koncessziós díj riasztó, miközben az állami Szerencsejáték Zrt. ingyen piacra léphet – írja közleményében a világ legnagyobb távszerencsejáték cégeinek képviselője, az RGA.


Az új magyar szerencsejáték törvényben szereplő magas koncessziós díjak elriaszthatják az üzemeltetőket, és akadályozhatják a teljesen liberalizált online szerencsejáték-piac létrehozását a Távszerencsejáték Szövetség (Remote Gambling Association, RGA) szerint.

A kormány a napokban nyújtotta be az Európai Bizottságnak az 1991. évi szerencsejáték törvény módosítását, amely 20 százalékos bruttó profit utáni adó kivetését javasolja az engedéllyel rendelkező, sportfogadást, kártya- vagy kaszinójátékot kínáló operátorokra.

Az iparág ugyan a bruttó profit utáni adót tekinti az adózás korrekt módjának, a magyar kormány a törvénytervezetben azonban azt is javasolja, hogy az üzemeltetők fizessenek évi 100 millió forint koncessziós díjat az általuk kínált minden egyes játéktípusért, hogy legfeljebb öt évre működési felhatalmazást kapjanak – hívja fel a figyelmet az RGA.

Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt.-nek automatikusan járna az engedély, míg a kormányzat döntene az összes többi kérelemről. Az RGA szerint a koncessziós díjak irreálisan magasak, és valószínűleg sok üzemeltetőt elriasztanának a piacra lépéstől.

A magyar kormány mintegy 30 milliárd forint bevétel előteremtését reméli az online szerencsejáték megadóztatásából. Több szakértő azonban úgy látja, hogy a törvénytervezet az üzemeltetők többsége számára ellehetetlenítené a piacra lépést, csökkentené a választékot, és a várható adóbevételek csökkenéséhez vezetne – írja közleményében az RGA.

Az RGA a világ legnagyobb távszerencsejáték kereskedelmi szövetsége, amely ellátja a legnagyobb, engedéllyel és tőzsdei bejegyzéssel rendelkező távszerencsejáték-operátorok és ehhez kapcsolódó szoftverfejlesztő cégek képviseletét.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Kevesen ismerik, mégis sok banki ügyfél spórolhat vele, ha így utal

Az MNB legfrissebb adatai alapján 2024 első negyedévében több mint 136 ezer fizetési kérelemre indított azonnali tranzakció teljesült, közel 5,8 milliárd forint értékben. Ez 2023 azonos időszakához képest több mint 16-szoros, az előző negyedévhez képest pedig közel 3-szoros növekedés. A money.hu szakértője utánajárt, hogy ennek az egyszerű kiegészítő szolgáltatásnak a használatával mennyi pénzt spórolhatnak meg a banki ügyfelek.

2024. július 3.

Második lengyelországi kötvénykibocsátását hajtotta végre a Cordia

Második kötvénykibocsátását hajtotta végre a Varsói Értéktőzsde (WSE) Catalyst platformján a Cordia-csoporthoz tartozó Cordia Polska Finance, amely 120,4 millió zloty értékben adott el 3,5 éves futamidejű, változó kamatozású kötvényeket, amelyek mind az intézményi, mind a magánbefektetők körében népszerűek voltak – közölte a Futureal-csoporthoz tartozó Cordia lakóingatlan-fejlesztő szerdán.