Felmondta a TriGranittal kötött szerződést Szentpétervár


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szentpétervár polgármesteri hivatala határozatban szüntette meg a TriGranit vállalatcsoporttal tavaly kötött szerződését, amely szerint a magyar vállalat kulturális központot épített volna az orosz városban.


A RoszBalt orosz baltikumi hírügynökség és a BaltInfo.ru. hírportál szerint a szentpétervári polgármesteri hivatal nem tervez kompenzációt fizetni a meg nem valósított tervért, amelynek értékét mintegy 600 millió dollárra becsülték.

Kézdy György, a Trigránit felett irányítást gyakorló Demján-csoport elnökhelyettese közölte: a szentpétervári önkormányzat nem a projektet, hanem a PPP-konstrukciót utasította el, ahogy azt más szentpétervári projektnél is tették.

A TriGranit-cégcsoport – megfelelő felkérés és pénzügyi feltételek mellett – változatlanul készen áll a szentpétervári Művészetek Palotájának megvalósítására, hiszen minden előtanulmányt, tervet már korábban saját költségén elkészített – hangsúlyozta Kézdy György.

A Demján-csoport tavaly nyári közlése szerint a magyar cég egy több mint 80 000 négyzetméteres épületegyüttest hozott volna létre, amely egy 1600 embert befogadó, világszínvonalú koncerttermet, egy kiállítási központot, és egy 2500 fős konferencia- és rendezvényközpontot is magába foglalt volna. Az akkori bejelentés szerint két éven belül épült volna megVasziljevszkij-szigeten az épületegyüttes.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.