Jeremie program: jön a kockázati tőke


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Hamarosan elérhető lesz Magyarországon az Európai Bizottság kis- és középvállalkozások támogatására kezdeményezett Jeremie programjának – mikrohitel és portfóliógarancia után elérhető – harmadik eleme, a kockázati tőke is.

Erre adott zöld jelzést a több hónapos notifikációs folyamat lezárásával és minapi engedélyével az Európai Bizottság – jelentette be kedden Benke Ákos, a hazai Jeremie programot menedzselő Magyar Vállalkozásfinanszírozási (MV) Zrt. vezérigazgatója.
Az Új Magyarország fejlesztési terv keretében 35 milliárd forint használható fel kockázati tőkeként. A majdani alapkezelőknek a tervek szerint 2009 januárjában írják ki a pályázatokat, s a vezérigazgató nem titkolta, hogy az MV Zrt. komoly érdeklődésre számít. A pályázásnál fontos feltétel, hogy a felhívásokra kizárólag olyan alapkezelők nevezhetnek, amelyek a tőkepiaci törvény értelmében jogosultak kockázatitőke-alap kezelésére, megfelelő szakmai referenciákkal rendelkeznek, és képesek a szükséges magánforrás bevonására. Az európai uniós pénz és az ehhez társuló magánforrás kockázati tőke formájában az alapkezelők közreműködésével jut el a vállalkozásokhoz. Az MV Zrt. közös alapokat hoz létre a központi régión kívül, Közép-Magyarország területén a Co-investment Alap szervezi majd a tranzakciókat.

A terv szerint jövő év márciusában írnák alá az első közvetítői megállapodásokat. Következő lépésként legkésőbb 2009 második negyedévében felállítanák az első kockázatitőke-alapokat, ezt követően pedig az alapkezelők megkezdhetik a befektetési lehetőségek vizsgálatát.

Azok a maximum ötéves múlttal és maximum 1,5 milliárd forint éves árbevétellel rendelkező hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számíthatnak erre a forrásra, amelyek jól átgondolt, ígéretes üzleti tervvel rendelkeznek, és vonzó, jól fejlődő iparágban működnek.
A befektetés egy 12 hónapos időszak alatt maximum 1,5 millió euró lehet, legfeljebb három egymást követő gazdasági évben.

Forrás: Világgazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 17.

Mi lesz a nyaralásokkal 2024-ben?

Nagyjából két évvel a koronavírus-járvány okozta sokk után úgy tűnik, mostanra újra megjött a magyarok utazási kedve, sőt új dimenzióba lépett. Az Everguest megbízásából készített friss Tárki – kutatás szerint az idén a magyarok több mint harmada (34%) tervezi, hogy részt vesz hosszabb-rövidebb utazáson, az elmúlt évhez képest bővül az utazást tervezők aránya. Az idén a magyarok több mint háromnegyede tervezi, hogy időt tölt a Balatonnál, a fővárost is évről évre egyre többen választanák. A válaszadók többsége azonban aggodalommal tekint a folyamatosan emelkedő árakra, ami továbbra is komoly kihívást jelent a belföldi turizmus számára.

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.