A mikro-, kis- és középvállalkozások március második felétől elérhetik az Új Magyarország Forgóeszköz Hitelprogram (UMFOR) keretében nyújtott K&H forgóeszközhitelt. A kedvezményes kamatozású kölcsön a tevékenységbővítéshez szükséges átmeneti forráshiány finanszírozására igényelhető. A garanciakérelmek elbírálása a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. gyorsított eljárású garanciavállalásával három napra rövidül.
Az Új Magyarország Mikrohitel és az Új Magyarország kkv hitelek mellett újabb uniós visszatérítendő forrást érhetnek el a mikro-, kis- és középvállalkozások a március második felében elindult Új Magyarország Forgóeszköz Hitelprogram keretében. A programban minimum egy, maximum kétszázmillió forint kedvezményes kamatozású K&H forgóeszközhitel igényelhető a termelő vagy szolgáltató vállalkozások tevékenység-bővítéséhez szükséges átmeneti forráshiány finanszírozására. A futamidő minden esetben egy év plusz egy nap, a felvett összeget a futamidő végén, egy összegben kell visszafizetni, kamata pedig jelenleg hét és fél, valamint tizenegy és fél százalék között van a BUBOR változásától függően. A forgóeszközhitel igényléséhez önerő nem szükséges, a már meglévő hitelek kiváltására viszont nem használható.
A pénzügyi és gazdasági válság hazánkban a kkv szektorban is érezteti hatását, a legtöbb vállalkozás küzd a piacon maradásért. Tevékenységbővítésre jelenleg saját erőből a kkv-k többsége nem képes, az ehhez kapcsolódó megnövekedett forgóeszköz-szükséglet (pl: új megrendelések nagyobb mértékű előfinanszírozása, új vevőkapcsolatok kialakítása) biztosítására az új, kedvezményes hitelprogram megoldást jelent a termelő és szolgáltató vállalkozásoknak” – mondta Németh László, a K&H Kkv marketing főosztály igazgatója. A forgóeszközhitel a közép-magyarországi régió ügyfelei és a vidéki vállalkozások számára egyaránt elérhető.
A pénzügyi és gazdasági válság hazánkban a kkv szektorban is érezteti hatását, a legtöbb vállalkozás küzd a piacon maradásért. Tevékenységbővítésre jelenleg saját erőből a kkv-k többsége nem képes, az ehhez kapcsolódó megnövekedett forgóeszköz-szükséglet (pl: új megrendelések nagyobb mértékű előfinanszírozása, új vevőkapcsolatok kialakítása) biztosítására az új, kedvezményes hitelprogram megoldást jelent a termelő és szolgáltató vállalkozásoknak” – mondta Németh László, a K&H Kkv marketing főosztály igazgatója. A forgóeszközhitel a közép-magyarországi régió ügyfelei és a vidéki vállalkozások számára egyaránt elérhető.
Az Új Magyarország Forgóeszközhitelhez biztosítékként igénybe vehető a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. által vállalt Új Magyarország Hitelgarancia, valamint a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. gyorsított eljárású kezességvállalása. Utóbbi esetében a társaság a lehető legnagyobb rugalmassággal bírálja el a garanciakérelmeket, és akár a teljes tőke- és kamatösszegre nyolcvan százalékos garanciát vállal. A százmillió forintot (kezdő vállalkozásoknál ötvenmillió forintot) meg nem haladó hiteleknél gyorsított eljárással három nap alatt megtörténik az elbírálás, a százmillió forintot (illetve az ötvenmillió forintot) meghaladó hiteleknél egyedi elbírálás keretében dönt a társaság a kockázatvállalásról. A Garantiqa célja, hogy a lehető legtöbb vállalkozást hozzásegítse a hitelfelvételhez, ezért az egyedi elbírálású ügyeknél is a lehető legnagyobb rugalmasságot ígéri Radnai György a társaság vezérigazgatója. “Ez a száznegyvenmilliárd forintos hitelkeret azért jelentős a kkv-k szempontjából, mert a kedvező piaci ár mellett opcionálisan a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. kezességvállalása is igénybe vehető a követelés nyolcvan százalékáig. Ezzel természetesen a bank kockázatát porlasztjuk, melynek szintén segítséget jelent az új hitelkeret, hiszen élénkíti hitelezési aktivitását. Mindezt ráadásul “csomagos rendszerben” kínáljuk, vagyis ha az előre meghatározott feltételeknek megfelel a vállalkozás, akkor három nap alatt elbíráljuk az igényét. Mindemellett pozitívum, hogy a Garantiqa kilencszázmilliárd forintra emelt garanciakeretéből minden vállalkozásnak segítségére lehetünk” – nyilatkozta a vezérigazgató.
Változások az Új Magyarország Mikrohitel Programban
A K&H Új Magyarország Mikrohitelek március második felétől még kedvezőbb kondíciókkal vehetők igénybe. A Mikrohitel Program ötven százalékos refinanszírozása hetvenöt százalékra nőtt, ezáltal az ügyfelek – az össz-forrásköltség csökkenése miatt – a K&H Új Magyarország forgóeszközhitelt és a K&H Új Magyarország beruházási hitelt még kedvezőbb kamat (az ügyfélminősítéstől és a tárgyi biztosítékok mértékétől függően, 5,45-8,45 százalék a jelenlegi kamatszint) mellett tudják igénybe venni. További könnyítést jelenthet a kis- és középvállalkozók számára, hogy a forgóeszközhitel eddigi maximális egy éves futamideje három évre módosult.
Pályázati tanácsadás
Az Új Magyarország hiteleket igénybe vevő vállalkozások, amennyiben a finanszírozást beruházásra vagy egyéb bővítő jellegű fejlesztésre fordítják, sok esetben jogosultak vissza nem térítendő támogatásra is. A K&H Pályázati tanácsadás igazgatóság segítségével ezek a vállalkozások megtalálhatják a számukra legkedvezőbb pályázati konstrukciót. Az igazgatóság szolgáltatásai kiterjednek a pályázati dokumentáció (szükség esetén a mellékelendő üzleti illetve pénzügyi terv) elkészítésére, és a támogatás lehívásához szükséges szakértői segítségnyújtásra is.
Forrás: Origo-vállalkozói negyed
Kapcsolódó cikkek:
Rekorbírságot szabott ki a versenyhivatal a Facebookra
2019. december 7.

A GVH történetének legnagyobb, fogyasztóvédelmi ügyben kiszabott bírságát, 1,2 milliárd forintot szabott ki a vállalkozásra.
Kié az utolsó szó, ha a Bizottság kezdi egy összefonódás vizsgálatát, de a tagállami versenyhatóság fejezi be?
2019. december 7.
A fúziók ellenőrzésére vonatkozó munkamegosztás az Európai Unió Bizottsága, valamint a tagállami versenyhatóságok között első látásra világos hatásköri szabályokon nyugszik. A részleges ügyáttétel eredményeképp bizonyos esetekben azonban nem feltétlenül egyértelmű, hogy ki, milyen döntésre bír hatáskörrel.
Jelentős kilengések után átlag körül nőtt az ipari termelés októberben
2019. december 6.
Az ipari termelés növekedési üteme ebben az évben erős kilengéseket mutat. A kibocsátás októberi 6,1 százalékos növekedése átlagosnak tekinthető.
Duna House: visszaesett az ingatlanpiac
2019. december 6.

Az erősebb őszi hónapok után nyári mélypontjára esett az ingatlanpiac, az idén novemberben országosan 10 945 ingatlan adásvétele bonyolódott le, szemben az egy évvel korábbi több mint 12 ezerrel.
Kulcsszerepben a külföldi irányítású cégek – infografika
2019. december 6.

A hazai vállalati szektor teljesítményének fele a külföldi érdekeltségű vállalkozásoknak köszönhető, holott csak pár százalékát teszik ki a céglétszámnak. Az InfoTandem infografikája.