Kiemelkedő pénzügyi évet zárt a Start Garancia Zrt. 2022-ben


Kiemelkedő pénzügyi évet zárt a Start Garancia Zrt. 2022-ben: az adózás utáni eredmény 2,33 milliárd forintra nőtt a 2021 évi 452 millió forintról, míg a jutalék- és díjbevételek közel 300 millió forintról mintegy 3 milliárd forintra emelkedtek – közölte a társaság csütörtökön.

A közlemény szerint a kezességvállalási portfólió tervezett növekedése és a prudenciális követelményeknek való megfelelés érdekében a Start Garancia Zrt. nem fizet osztalékot, az adózott eredményt eredménytartalékba helyezi, valamint a saját tőke növelésére fordítja.

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt működő cég mérlegfőösszege egy év alatt több mint 7 százalékkal, 111 milliárd forintra emelkedett.

A kezességvállalás állománya közel a duplájára, 115 milliárd forintról 210 milliárd forintra nőtt, a saját tőke 100,5 milliárd forintról 103 milliárd forintra emelkedett. Tavaly nem került sor kezesség beváltására – írták.

Októberben 800 milliárd forint keretösszegű programot indítottak, amelyből az energiakereskedők hiteleihez nyújt kezességet, emellett a Baross Gábor Hitelprogram ügyleteiben is szerepet vállal a cég.

„Célunk, hogy kezességvállalási portfóliónkat tovább építsük, kockázatainkat kontroll alatt tartsuk, valamint hogy hozzájáruljunk a gazdaságfejlesztéshez és a hazai hitelezési és kötvénykibocsátási aktivitás fokozásához” – idézte a közlemény Limbach Attila vezérigazgatót.

A Start Garancia Zrt. állami viszontgarancia mellett nyújt kezességet nemzetgazdaságilag jelentős, nagy volumenű finanszírozási ügyletekhez.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 23.

DLA Piper: átalakulóban a hazai energiapiac

Magyarország energiaimport-kitettsége 85 százalék feletti, de ez az arány a klímasemlegesség felé tett lépésekkel csökkenthető. A kilátások pozitívak: gáztárolóink jelenlegi töltöttségi szintje a régióban az egyik legmagasabb, naperőművi kapacitásunk mintegy 6 ezer MW, illetve a lakossági villamosenergia-fogyasztás is csökkenő tendenciát mutat. A DLA Piper Hungary szakértői sorra vették azokat a tényezőket, melyek az energiaszektor átalakulására a legnagyobb hatással bírnak.

2024. május 23.

EY: Új EU-s szabályozás mutatja, mi a kibervédelem minimuma

Hatalmas károkat okoz a kiberbűnözés a pénzügyi szektorban, amire az Európai Unió választ kíván adnia az úgynevezett DORA rendelettel. A már jövőre élesben működő kiberszabályozás segít felkészíteni az európai, köztük a hazai pénzügyi szervezeteket az online támadások kivédésére – hívja fel a figyelmet az EY. A vállalatoknak jól felfogott érdeke, hogy megfeleljenek a DORA által nyújtott minimális elvárásoknak, de érdemes egy jóval komplexebb, személyre szabott megközelítés alkalmazni, hogy mindenképp elkerüljék a komoly anyagi és reputációs kárral járó biztonsági incidenseket.