Kockázati Tőkeprogram kkv-knak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tizennyolc pályázat érkezett be az augusztus 28-án lezárult Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram alapkezelőit kiválasztó kiírásra – közölte Oravecz Péter, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szóvivője.

A pályázatok értékelése megkezdődött, a pályázati kiírás szerint az NFÜ 2009. október kilencedikén hirdet eredményt. Az első közvetítői szerződéskötésekre még novemberben sor kerülhet, amit az alapok bejegyeztetése követ. A források várhatóan a jövő év legelejétől állnak az induló, illetve az életciklusuk növekvő szakaszában levő innovatív kis- és középvállalkozások rendelkezésére.

MTIA július 15-én megjelent kiírásban összesen negyven és félmilliárd forint forrást hirdettek meg kockázati alapkezelők részére: az összeg nyolcvanöt százalékát az Európai Unió, tizenöt százalékát a magyar kormány adja. A nyertes alapkezelők az összeget legalább harminc százalékban magánbefektetőktől származó további forrással egészítik ki. Az így elinduló kockázati tőkealapok mintegy ötvennyolcmilliárd forint értékben támogatják a magyarországi kkv-k tőkefinanszírozását.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség július 15-én jelentette meg ismét az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram pályázati kiírásait, mivel az előző tendert június elején eredménytelenné nyilvánította.

Forrás: origo


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

A BKIK javaslata alapján visszaállított SZÉP-kártya jelenti a belföldi turizmus motorját

A Nemzetgazdasági Minisztérium április 22-én kiadott közleménye szerint 2024 első negyedévét tekintve megállapítható, hogy az év első három hónapjában a SZÉP Kártya feltöltések összértéke meghaladta a 109,4 milliárd forintot, ami az előző év azonos időszakát 22 százalékkal, a 2019-es évet pedig 107 százalékkal múlta felül. A költések összege az első negyedévben meghaladta a 86 milliárd forintot. A területi kereskedelmi és iparkamarák tavaly év végén egyöntetűen javasolták a kormány számára, hogy a belföldi turizmus élénkítése érdekében 2024. január elsejével állítsa vissza a SZÉP-kártya felhasználásának eredeti kereteit, melyet a Kormány meg is valósított.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).