Kockázati Tőkeprogram kkv-knak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tizennyolc pályázat érkezett be az augusztus 28-án lezárult Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram alapkezelőit kiválasztó kiírásra – közölte Oravecz Péter, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) szóvivője.

A pályázatok értékelése megkezdődött, a pályázati kiírás szerint az NFÜ 2009. október kilencedikén hirdet eredményt. Az első közvetítői szerződéskötésekre még novemberben sor kerülhet, amit az alapok bejegyeztetése követ. A források várhatóan a jövő év legelejétől állnak az induló, illetve az életciklusuk növekvő szakaszában levő innovatív kis- és középvállalkozások rendelkezésére.

MTIA július 15-én megjelent kiírásban összesen negyven és félmilliárd forint forrást hirdettek meg kockázati alapkezelők részére: az összeg nyolcvanöt százalékát az Európai Unió, tizenöt százalékát a magyar kormány adja. A nyertes alapkezelők az összeget legalább harminc százalékban magánbefektetőktől származó további forrással egészítik ki. Az így elinduló kockázati tőkealapok mintegy ötvennyolcmilliárd forint értékben támogatják a magyarországi kkv-k tőkefinanszírozását.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség július 15-én jelentette meg ismét az Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram pályázati kiírásait, mivel az előző tendert június elején eredménytelenné nyilvánította.

Forrás: origo


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.