Májusban többletbe fordult a folyó fizetési mérleg


Májusban 396 millió euró többlettel zárt a folyó fizetési mérleg az alig 3,5 millió euró áprilisi deficittel szemben – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn megjelent előzetes adataiból.

A csaknem 400 millió euróval kedvezőbb egyenleg döntően az áruforgalomhoz kötődő fizetések szaldójának 745 millió eurós javulásának köszönhető. Ezzel szemben az elsődleges jövedelmek nettó kiáramlása 306 millió euróval meghaladta az áprilisit, ám ezen belül a közvetlen működőtőke-befektetések (FDI) után elszámolt 729 millió euró nettó kiáramlás lényegében megegyezett az előző havival.

Májusban az áruforgalmi egyenleg 425 millió euró többletbe fordult az áprilisi 312 millió euró deficittel szemben, és a szolgáltatások aktívuma is 8 millió euróval 877 millió euróra nőtt.

Az ország külső pénzügyi pozíciójának átfogó jellemzőjeként a folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg összevont egyenlegeként számolt úgynevezett külső finanszírozási képesség 454 millió euróval 633 millió euróra javult az áprilisihoz képest annak ellenére, hogy az Európai Uniótól befolyt 180 millió euró tőketranszfer 167 millió euróval elmaradt az áprilisitól.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

A GVH hat magyar véleményvezérrel és számos hirdető céggel szemben indított eljárásokat

Az influenszereket követő fogyasztók és a tiszta piaci verseny elősegítése érdekében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárásokat indított hat magyar influenszerrel, számos hirdető céggel, közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt – közölte a hatóság kedden.

2024. május 21.

Az üres iroda fenntartása a legdrágább

Az elmúlt időszakban jelentősen átalakultak az irodahasználati szokások, ráadásul belépett a munkaerőpiacra a Z-generáció, amelynek tagjai nagyobb szabadságot, rugalmasságot várnak el az őket foglalkoztató vállalatoktól, valamint az irodákban is élményekre vágynak. Mindez kettős kihívást jelent a megfelelő munkahelyi környezet kialakításával, fenntartásával foglalkozó szakembereknek és a HR-eseknek. Új megközelítésre van szükség, hogy a dolgozók ne kényszerként éljék meg a bejárást, és a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák az irodai munkában.