Példátlanul nagyot zuhant az EU gazdasága Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az euróövezetben 12,1 százalékkal, az EU egészében 11,9 százalékkal esett vissza a hazai össztermék (GDP) a második negyedévben, éves összevetésben – közölte nem végleges adatként az unió statisztikai hivatala, az Eurostat. Ekkora visszaesést még soha nem regisztráltak.

Az idei első negyedévben az euróövezet GDP-je 3,6 százalékkal, az Európai Unióé pedig 3,2 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó három hónappal összevetve.

A tavalyi második negyedévhez képest az idei második negyedévben az euróövezet gazdasága 15 százalékkal, az Európai Unióé pedig 14,4 százalékkal csökkent, miután az első negyedévben szerényebb, 3,1 százalékos, illetve 2,5 százalékos zsugorodást regisztráltak. Az éves szintű csökkenés szintén 1995 óta a legnagyobb volt.

Az Eurostat az EU tíz országának adatait vette alapul, Magyarország nem volt köztük.

Negyedéves szinten a második negyedévben a legnagyobb mértékben a spanyol GDP-csökkent, 18,5 százalékkal, majd Portugália következett 14,1 százalékos, Franciaország pedig 13,8 százalékos visszaeséssel. A legkisebb, 5,1 százalékos csökkenést Litvániában mérték.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 12.

EY: Felkészülten keresik a legjobb akciókat a vásárlók

A vásárlók többsége kifejezetten keresi és várja az ünnepi leárazásokat – derül ki az EY legfrissebb, 13 000 fogyasztó részvételével készült nemzetközi kutatásából. Az akciókra tudatosan vadászók aránya a 27 év alattiak (76%) és a gyermekesek (79%) körében a legmagasabb. A kedvezmények mértéke olyan fontossá vált, hogy a válaszadók jellemzően több ajánlatot is összehasonlítanak a döntés előtt.

2024. december 12.

Növelheti a profitot a fenntarthatósági elvek követése

Az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) szempontok alapján működő cégek 63 százaléka számára járt pozitív hatással a fenntarthatósági elvek követése – derült ki a Moore Global 4 000 középvállalatot célzó globális kutatásából. A közeljövőben életbe lépő, egyebek között a cégek teljes ellátási láncaira kiterjedő fenntarthatósági auditokat is magukban foglaló további szabályozások kapcsán azonban számos potenciális nehézséget is beazonosítottak a felmérésben részt vevő cégvezetők.