Pénztárgépcsere: van még teendő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A NAV azt kéri azoktól a megrendelőktől, akiknek a forgalmazó visszatérítette a visszavont engedélyű pénztárgépek vételárát, hogy ezt haladéktalanul jelezzék az illetékes igazgatóságnak, ha állami támogatást igényeltek.


A NAV a honlapján közzétett tájékoztatójában ismerteti: az adóhatóság tudomására jutott, hogy a korábban forgalmazott, visszavont engedélyszámú online pénztárgépek egyes megrendelőinek a korábbi forgalmazó visszatéríti a vételárat.

Amennyiben a vételárat teljes összegben visszatérítik, és az adóhatóság az állami támogatás odaítéléséről még nem hozott határozatot, a vételár visszafizetésének tényét a megrendelőnek haladéktalanul jeleznie kell írásban az illetékes adóigazgatóságnak. Ezzel – amennyiben a támogatás kiutalása még nem történt meg – a támogatási kérelem visszavontnak minősül.

Ha a korábbi forgalmazó az online pénztárgép vételárának csak egy részét téríti meg, erről ugyancsak értesíteni kell az adóhatóságot. Ebben az esetben meg kell jelölni, hogy a nyilatkozatban feltüntetett, támogatásként igényelt összegből mekkora összeg maradt fenn.

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (MKEH) január 23-án jelentette be, hogy visszavonta az Alt Cash Kft. által forgalmazott, SAM4S NR-300 ONLINE, és a Japán Cash Company Kft. S&E NR-300 ONLINE elnevezésű, korábban már jóváhagyott online pénztárgépek engedélyét. Az indoklás szerint az érintett pénztárgépek – a beépített AEE funkcionális és biztonsági hiányosságai miatt – lehetőséget teremtenek az adóelkerülésre, rejtett funkciójuk miatt jogsértő célokra használhatók. Az érintett kasszákat mintegy 80 ezer vállalkozó rendelte meg.

A kormány döntése szerint a két érintett forgalmazó károsultjai állami támogatás formájában megkaphatják az igazoltan megfizetett előleget, foglalót, ha új gépet rendeltek a NAV honlapján. A követelések átvállalása a nemzetgazdasági tárca korábbi közlése szerint legfeljebb 3 milliárd forintba kerül az államnak, amennyiben minden érintett él a lehetőséggel. A kifizetett összegek egy része, vagy akár egésze a tárca szerint a későbbiekben megtérül, mivel az államnak szándékában áll jogi úton fellépni az érintett forgalmazókkal szemben.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 5.

A BYD és az Ayvens együttműködik az európai elektromos átállás folyamatában

Szándéknyilatkozatot írt alá a BYD kínai elektromosjármű-gyártó és az Ayvens nemzetközi flottakezelő szolgáltató arról, hogy együttműködnek az új energiákkal hajtott személyautók és könnyű haszonjárművek terjesztésének érdekében az európai piacon – tájékoztatta a BYD PR Hungary szerdán közleményben.

2024. július 5.

KSH: 5,2 százalékkal csökkent az ipari termelés

Májusban az ipari termelés volumene 5,2, munkanaphatástól megtisztítva 4,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. 2024. májusban az export euróban számított értéke 8,8, míg az importé 9,0 százalékkal maradt el az előző év azonos időszakitól.