Stagnált a német gazdaság


Németország túljutott a technikai recesszión.

Stagnált a gazdaság Németországban a második negyedévben, a hazai össztermék (GDP) nem változott az előző három hónaphoz képest – jelentette pénteken a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis).

A hivatal a július végén közölt becslését megerősítve közölte, hogy a GDP – szezonális és naptárhatással kiigazítva – „nem csökkent tovább” az április-júniusi időszakban.

Az előző két negyedév technikai recessziót jelentő „csekély mértékű visszaesése után tavasszal stabilizálódott a német gazdaság” – hangsúlyozta Ruth Brand, a Destatis elnöke.

A fogyasztás két negyedévi visszaesés után enyhén, 0,1 százalékkal nőtt 2023 első negyedévéhez képest. A háztartások fogyasztása stagnált, a kormányzati fogyasztási kiadások 0,1 százalékkal nőttek. Ugyancsak 0,1 százalékkal nőtt a feldolgozóipar teljesítménye, míg az építőipar 0,2 százalékkal emelkedett, az export viszont 1,1 százalékkal csökkent, az import pedig stagnált az első negyedévhez viszonyítva.

Az egy évvel korábbihoz képest 0,2 százalékkal csökkent a német GDP a naptárhatások kiszűrésével végzett számítások szerint – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 28.

Nemcsak IT-feladat a közelgő, nagy SAP-átállás

A következő időszakban azoknak az SAP-rendszert használó nagyvállalatoknak is át kell állniuk a megoldás új, S/4HANA változatára, akik maguktól ezt egyébként nem feltétlenül tennék meg, mert a gyártó 2027-től nem támogatja tovább a korábbi kiadásokat. Az új változat sok esetben azonban egy teljesen más architektúra, az átállás sok tekintetben csaknem olyan, mintha egy teljesen új ERP-rendszert kellene bevezetni. Ez komoly kihívásokat támaszthat a felhasználók felé, egy nem megfelelően vezényelt átállás pedig akár jelentősen visszavetheti a cég eredményességét ‒ figyelmeztet a Helix Consulting vezetője.

2024. május 28.

„Vásárold meg most, fizesd ki később” – új trend az online vásárlásoknál, már elérhető a BNPL-szolgáltatás az MBH Banknál

Újfajta, hazánkban még kevéssé ismert szolgáltatást tett elérhetővé az MBH Bank a vállalkozások számára. A halasztott fizetés („Buy now, pay later”, BNPL) lényege az, hogy a vásárló a megvásárolt dolgokat később, akár kamatmentes részletekben fizetheti ki, miközben az eladó azonnal hozzájut az értékesített áru ellenértékéhez. A folyamat egyszerűbb és gyorsabb, mint egy áruhitel-konstrukció, vagy egy hitelkártya, az eladó számára pedig a banki háttérnek köszönhetően biztonságos. A tapasztalatok szerint a halasztott fizetési lehetőség számottevő üzleti növekedést is generálhat azzal, hogy növeli a vásárlási kedvet és a kosárértéket. A szolgáltatás a céges vevői ügyfélkörrel rendelkező vállalkozók számára érhető el az MBH Bank BUPA platformján.